تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۰
اولین واکنش اصلاح طلبان ساختاری به نتایج انتخابات مجلس/ مطالبه سازی برای اصلاح ساختارها و شیوه حکمرانی
به گزارش خبر24، بررسی اولیه واکنش اصلاح طلبان ساختاری به نتایج اولیه دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بیانگر آن است که آنان مدعی سومین شکست حاکمیت در افزایش مشارکت انتخاباتی طی سال های گذشته شده و از دیگر سو پیام مهم این انتخابات را لزوم اصلاح در شیوه حکمرانی بیان می کنند.

اصلاح طلبان ساختاری در ابتدا ضمن برجسته سازی آنچه که کاهش معنادار مشارکت در انتخابات خواندند، کوشیدند تا انتخابات 11 اسفندماه را متاثر از مطالبات اعتراضات 1401 تعریف کرده و با ادعای کاهش 7 درصدی مشارکت تاکید کنند که اینکه در مرکز سیاسی کشور 80 درصد در کلان شهرها بالای 70 درصد و در کل کشور 60 درصد در انتخابات شرکت نکردند پیام روشنی دارد، این مسالمت آمیزترین پیام ملت را باید دریافت. این ملت خصم شما نیستند، انکار شیوه حکمرانی اند. راه برای برای تغییر وضع حاکن بگشایید.

اصلاح طلبان ساختاری همچنین با اذعان به نقش تقویت کنندگی قدرت ملی از طریق انتخابات به هجمه علیه حاکمیت و ارکان آن پرداخته و تاکید کردند که احترام اين امامزاده يا صندوق رأي بيش از همه به عهده متوليان آن است. شوراي نگهبان و وزارت كشور و كلا حكومت حتما مي‌دانستند كه كشور تا چه اندازه به حضور مردم و امنيت ناشي از آن نياز دارد؛ در نتيجه ضيافت انتخابات بايد به گونه‌اي باشد كه مردم اميدوار باشند و همه با رغبت بيايند، همچنان كه در انتخابات گذشته مي‌آمدند.

رادیکال های جریان اصلاحات همچنین در محور دیگری با اشاره به شرایط رقابت لیست های اصولگرایی تلاش کردند تا رقابت آنان را نشان دهنده چهره جدیدی از بی اخلاقی ها، آبروریزی ها، افشاگری ها و عدم نسبت اخلاق با دینداری و رقابت معنادهی کرده و بر ضرورت تجدیدنظر در انسدادزایی و لزوم بازگرداندن انتخاباتی با همه سلایق و اندیشه ها تاکید کنند.

گفتنی است این خطوط خبری در حالی از سوی اصلاح طلبان ساختاری دنبال می شود که پیش از این تاکید شده بود که رادیکال های جریان اصلاحات ضمن پیگیری پروژه کاهش مشارکت می کوشند پیام کاهش مشارکت را لزوم اصلاح ساختارها و شیوه حکمرانی معنادهی کنند.
24-news.ir/vdceon8zvjh8e7i.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما