تاریخ انتشارشنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۷
اصلاح طلبان و اعتدالیون از سه مسیر فراروی قالیباف می گویند
بررسی اظهارات چهره ها و رسانه های اصلاح طلب و اعتدالیون بیانگر آن است که آنان به محور اصلی عملیات در خصوص تولید شکاف میان اصولگرایان و تولید انگاره پایان سیاست ورزی محمدباقر قالیباف تبدیل شده اند.

طیف های مزبور با تولید مطالب مختلفی می کوشند تا از تصمیم ها برای کنار زدن قالیباف سخن به میان آورده و القاء کنند که شخصیت سیاسی وی به گونه ای است که اصول او در فضای سیاسی کشور به درستی مشخص نیست.

این طیف ها اما در جدیدترین تلاش های خود درباره سرنوشت قالیباف بعد از انتخابات 11 اسفند1402 مدعی اند که 3 مسیر پیش روی قالیباف متصور است.مسیر نخست آن است که قالیباف در همان مسیر پیشین و با تکیه بر همان دوستان ادامه دهد که احتمالاً در برابر جریان تندرو و نسل نوی اصولگرایی که خواهان عبور از ریش‌سفیدان ریشه‌دار خود هستند؛ قدرت ایستادگی را از دست داده (اگرچه طرازش با آنها متفاوت است اما رویکردش به این جریان سنتی نزدیکتر بوده) همین احتمالاً موجب پایان عمر سیاسی‌اش شود.

اصلاح طلبان و اعتدالیون اما در بیان مسیر دوم تاکید دارند، اینکه قالیباف در ادامه مسیر هم‌قطارانش را عوض می‌کند و همسو با جبهه پایداری و همفکران آن راه جدیدی برای خود تعریف می‌کند که اگرچه بقای آن را تضمین می‎کند اما از جرگه آن دسته از سیاستمدارانی که سایر جریان‌ها هم او را گزینه‌ای می‎دانند (که ریسک اعتماد به او را همچنان باور دارند) خارج می‎شود.

این طیف ها اما در بیان مسیر سوم تاکید دارند، قالیاف اما در این مسیر برای مقابله با جریان تخریبگرش با جریان رقیب باقیمانده در مجلس (میانه رو ها و اصلاح طلبان حداقلی) همراه شود تا در مسیر دیگری (همچون لاریجانی) سیاستمداری را ادامه دهد.
24-news.ir/vdcgxn9q3ak9tq4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما