تاریخ انتشارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۰
مدیرکل هواشناسی تهران با اشاره به فعالیت سامانه بارشی گفت: با احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها شهروندان در حواشی این مسیرها تردد و اتراق نکنند.
هشدار هواشناسی به تهرانی‌ها
به گزارش خبر24، مجتبی جلالی مدیر کل هواشناسی استان تهران درباره شرایط جوی استان اظهارکرد: فعالیت سامانه بارشی تا یک‌شنبه ادامه داشته و از روز دوشنبه سامانه دیگری وارد استان می‌شود.

وی در ادامه افزود: با توجه به تأثیر سامانه بارشی بر استان تا پس فردا یک‌شنبه، آسمان استان تهران ابری همراه با مه رقیق و گاهی نیمه ابری پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی تهران در همین رابطه بیان‌داشت: در برخی ساعات بارش باران به صورت رگبار، رعدوبرق و تندباد موقت و در نواحی کوهستانی بارش باران و برف و در برخی ساعات کولاک برف انتظار داریم.

جلالی درباره مخاطرات این سامانه بارشی عنوان کرد: در طول این مدت لغزندگی جاده‌ها، آبگرفتگی موقت برخی معابر، کاهش دید بویژه نواحی کوهستانی و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها انتظار می‌رود.

وی به نفوذ سامانه بارشی دیگر از روز دوشنبه اشاره کرد و گفت : از دوشنبه افزایش ابر و تا اوایل وقت چهارشنبه در بعضی ساعات بارش باران یا رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی تهران درباره میزان بارش‌ها خاطرنشان کرد: با توجه به حجم خوب بارندگی‌ها در سطح استان بیشترین مقدار بارش‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته در شمیرانات و شهریار با ۴۷ و ۴۰ میلیمتر بوده است.

منبع: فارس
24-news.ir/vdcb0wb8.rhb08piuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز