تاریخ انتشارچهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
بازیکن ملی‌پوش پرسپولیس گفت: من امیدوارم باشگاه به تلاش‌های خود ادامه دهد و زمینه ادامه همکاری با همه بازیکنان را بسازد تا هیچ بازیکنی از تیم‌مان جدا نشود.
امیری: درست نیست قهرمانی و تلاش ما را زیر سؤال ببرند
به گزارش خبر24، پرسپولیس در شرایطی قهرمان شد که بازیکنانی باکیفیت داشت و به‌رغم مسائلی که در مورد این تیم گفته می‌شود، سرخ‌ها موفق شدند با اتکا به درخشش ستاره‌های خود، بازی‌های مهم را با موفقیت پشت سر بگذارند و در اقدامی بی‌سابقه، ۴ هفته قبل از پایان مسابقات، قهرمانی را جشن بگیرند. چه بسا ۵ هفته قبل از اتمام این بازی‌ها، پرسپولیس قهرمانی خود را تا ۹۰ درصد قطعی کرده بود. یکی از این ستاره‌ها وحید امیری است. بازیکنی تکنیکی، دونده و بااخلاق که کمترین میزان حاشیه را داشته و کسی از این بازیکن، حاشیه‌های عجیب و سؤال‌برانگیز ندیده است. با وحید برای دقایقی صحبت کردیم که می‌خوانید.

قهرمانی را تبریک می‌گوییم. از بازی با نفت مسجدسلیمان بگو. بازی چطور بود؟
خیلی خوب بازی کردیم و دوندگی بسیار زیادی داشتیم. انگیزه‌های ما هم بالا بود، چون در صورت برد، قهرمانی را قطعی می‌کردیم. از لحظه اول که به زمین رفتیم، هم‌قسم شده بودیم تا بهترین نتیجه ممکن را بگیریم و خدا هم خواست هم خوب بازی کنیم، هم ببریم و هم قهرمان شویم.

تیم حریف را چطور دیدی؟
نفت مسجدسلیمان خیلی تیم خوبی است. آن‌ها در نیم‌فصل اول ما را شکست دادند و در این دیدار هم بار‌ها موقعیت ساختند ولی همان‌طور که گفتم انگیزه‌های ما بیشتر بود و از موقعیت‌های‌مان بهتر استفاده کردیم.

در این بازی هر دو مهاجم گل زدند. به نظرت می‌توان این اتفاق را به فال نیک و آینده‌ساز تلقی کرد یا فقط یک حادثه بود؟
نه من این‌طور فکر نمی‌کنم. علی علیپور که یکی از بهترین مهاجمان ایران است و در هر بازی با تمرکز بالا به گلزنی فکر می‌کند. مهدی عبدی هم جوان و باانگیزه است و روحیه خوبی هم دارد. گل زیبایی هم زد که نشان می‌دهد مهاجم آینده‌داری است. در تیم ما، همه بازیکنان خوب بازی می‌کنند و بهترین نمایش را دارند.

اتفاقاً شنیدیم نمرات آنالیز بازیکنان هم در این بازی بالاتر بود.
بله طبیعی هم هست، چون ما در زمین، با چند حریف می‌جنگیدیم. جدا از فشاری که روی تیم ما بود، نفت مسجدسلیمان هم حریف قدرتمندی به شمار می‌رفت. از سوی دیگر، هوای مسجدسلیمان بسیار گرم بود و کار را برای‌مان دشوار می‌کرد. حتی گاهی نمی‌توانستیم به راحتی نفس بکشیم ولی بالاخره بازی را بردیم و ۳ امتیاز به پرسپولیس رسید.

در این بازی تغییر جا دادی و مدافع چپ شدی. از تغییر پستی که داشتی، راضی بودی؟
من یک بازیکن هستم و نمی‌توانم در امور فنی دخالتی کنم. یحیی گل‌محمدی و سایر مربیان ما تصمیم‌گیرنده اصلی هستند. آن‌ها می‌گویند که بازیکنان باید کجا بازی کنند. من قبلاً هم مدافع چپ بودم و برای اولین بار به این پست نیامدم. در این بازی هم، به خاطر آنکه در سمت چپ خط دفاع با کمبود بازیکن مواجه بودیم، به خواسته کادر فنی بازی کردم و اعتراضی هم ندارم. مربیان تیم هر جای زمین که بخواهند بازی می‌کنند. البته فکر می‌کنم بازی در این پست برای من موقتی بود ولی باز هم به من مأموریت بدهند، مدافع چپ می‌شوم.

امیری: درست نیست قهرمانی و تلاش ما را زیر سؤال ببرند

از کار کردن با یحیی گل‌محمدی چه حسی داری؟
او مربی بسیار خوب و مهربانی است که آرامش زیادی دارد و بازیکنان با این مربی بسیار راحت هستند. از طرفی، آقایحیی از جنس پرسپولیس است و توانایی فنی بالایی دارد. خودش حس هواداران را درک می‌کند و از این رو، کار کردن با او حرفه‌ای می‌شود. هر جا هم بوده موفق عمل کرده و توانسته نمره قبولی از هواداران بگیرد. به همین خاطر است که می‌گویم همه ما حس خوبی از بودن کنار او می‌گیریم. البته بی‌انصافی است که از سایر دستیارانش هم نگوییم، چون یک کادر فنی قدرتمند و پرسپولیسی داریم و همه با هم برای رسیدن به موفقیت‌های بیشتر تلاش می‌کنیم.

شما شانس قهرمانی در جام‌حذفی را هم دارید. فکر می‌کنی به این مقام برسید؟
ما در هر بازی فقط برای برد به زمین می‌رویم و همان‌طور که گل‌محمدی هم گفت، تیم ما راه بردن و پیروزی را یاد گرفته است. از این رو، در جام‌حذفی هم تلاش می‌کنیم تا بهترین نتایج ممکن را به دست بیاوریم و ان‌شا‌ءالله یک قهرمانی دیگر به مردم خوب‌مان تقدیم کنیم.

در مورد جدایی بازیکنان قبلاً هم صحبت‌هایی انجام داده بودی، اما از آنجا که این بحث حسابی داغ شده، چه نظری داری؟
من امیدوارم باشگاه به تلاش‌های خود ادامه دهد و زمینه ادامه همکاری با همه بازیکنان را بسازد تا هیچ بازیکنی از تیم‌مان جدا نشود. هواداران حق دارند که نگران پرسپولیس باشند، اما ان‌شا‌ءا... همه بمانند تا در سال‌های بعد هم عملکرد خوبی داشته باشیم.

قهرمانی تان یک نقطه ضعف هم داشت!
بله، اینکه هواداران نمی‌توانند در جشن قهرمانی ما را همراهی کنند. البته شنیدم شاید شرایطی پیش بیاید که برخی هواداران به جشن ما بیایند. با این حال، این افتخار برای همیشه در ویترین باشگاه می‌ماند. باید تلاش کنیم هواداران را راضی نگه داریم.

از این به بعد، پرسپولیس در بازی‌های باقی‌مانده باید با جوانانش به میدان برود یا ترکیب عادی و همیشگی؟
ما به خاطر نزدیکی بازی‌ها، محرومیت و مصدومیت‌ها نمی‌توانیم طبیعتاً یک ترکیب داشته باشیم و همان‌طور که در این هفته‌ها دیدید، اکثر بازیکنان جوان‌مان هم به بازی گرفته شدند و عملکرد خوبی هم داشتند. بالاخره آن‌ها آینده باشگاه هستند. این تصمیم کادر فنی است که چه استراتژی داشته باشد.

سؤال آخر هم در مورد مسائل و حواشی است که در فضای مجازی پیش آمده و یک مجری تلویزیونی حرف‌هایی را مطرح کرد که...
من فکر می‌کنم رسانه ملی و تلویزیون متعلق به همه مردم ایران است و نباید این مسائل در آن رقم بخورد. درست نیست که این تریبون در اختیار افرادی قرار بگیرد که بخواهند با قهرمانی ما و تلاشی که در طول فصل داشتیم، این‌طور شوخی کنند. فقط امیدوارم دیگر شاهد این مسائل نباشیم.
24-news.ir/vdcdff0s.yt0ok6a22y.html
منبع : خبر ورزشی
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز