تاریخ انتشارسه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
پرسپولیس در حالی به مصاف التعاون می‌رود که با کسب پیروزی مقابل این تیم می‌تواند راه صعود را پیدا کند.
10 نکته که پرسپولیس را امیدوار به صعود می‌کند!
به گزارش خبر24، شاگردان یحیی گل‌محمدی امشب بازی حساسی را در برابر التعاون عربستان صدرنشین گروه خود خواهند داشت. التعاون که در لیگ حرفه ای عربستان اوضاع نابسامانی داشت، حالا امیدوار است که در لیگ قهرمانان به روند خوب خود ادامه دهد و بالاتر از سه قهرمان لیگ های معتبر آسیایی یعنی پرسپولیس ایران، الشارجه امارات و الدحیل قطر قرار بگیرد.

 

اما پرسپولیس نیز امیدواری های خاص خود را دارد و نمی‌خواهد به سادگی لیگ قهرمانان آسیا را از دست بدهد؛ تورنمنتی که موفقیت در آن از مشکلات مالی باشگاه نیز می‌کاهد.

۱. پرسپولیس در شهریور ماه خاطرات خوشی از مسابقات آسیایی دارد. آن ها سال ۱۳۷۰ با غلبه بر الهلال و المحرق در همین ماه توانستند به قهرمانی جام در جام آسیا دست پیدا کنند.

۲. آخرین حضور پرسپولیس در لیگ قهرمانان با یک مربی ایرانی به سال ۲۰۱۵ برمی‌گردد؛ تیم حمید درخشان برخلاف لیگ برتر، نتایج درخشانی را در آسیا کسب کرد و حتی در مقطعی صدرنشین گروه خود نیز بود. آیا گل‌محمدی هم مثل درخشان می‌تواند پرسپولیس را به سمت صعود هدایت کند؟

 ۳. پرسپولیس هرگاه با تیم های قطری، اماراتی و عربستانی در یک گروه قرار داشته، دستکم از مرحله گروهی صعود کرده است. نمونه آن در سال ۲۰۰۹ و ۲۰۱۷ اتفاق افتاد که شاگردان نلو وینگادا و برانکو ایوانکوویچ به مرحله بعدی رفتند.

۴. سرخپوشان از بازی در قطر با تیم های غیر قطری خاطره خوشی دارند؛ آن ها سال ۱۳۷۵ توانست الزورای عراق را با نتیجه ۲-۱ شکست دهند و با شکست الریان به مرحله بعدی راه یافتند.

۵. پرسپولیس در یک دهه اخیر ۷ باخت برابر تیم های عربستانی داشته و تنها ۵ بار پیروز شده. حالا شاگردان یحیی گل‌محمدی این ماموریت را دارند که با دو پیروزی برابر التعاون این آمار را به تساوی برسانند.

۶. پرسپولیس تاکنون برابر پنج تیم عربستانی الهلال، الاتحاد، النصر، الاهلی و الشباب قرار گرفته اما هیچگاه در اولین بازی به آن ها نباخته؛ آیا اولین تقابل با التعاون نیز بدون شکست خواهد بود؟

 

۷. در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا هیچگاه پیش نیامده که پرسپولیس دو فصل متوالی در مرحله گروهی حذف شود و حتی در بحرانی ترین روزهای باشگاه نیز سرخ ها عملکرد قابل قبولی را در لیگ قهرمانان داشتند.

۸. پرسپولیس با تفاضل گل منفی ۵ از تقابل با تیم های سعودی در مسابقات رسمی، پای به بازی با التعاون می‌گذارد؛ آیا سرخ ها موفق می‌شوند در دو بازی تفاضل را به تعادل برسانند؟

۹. یک ماموریت دیگر پرسپولیسی ها این است که تعداد برد بیشتر در مقابل تیم های عربستانی در مسابقات رسمی را حفظ کنند. این آمار حالا ۱۰-۹ به نفع نماینده ایران است.

۱۰. پرسپولیس در بین نمایندگان این فصل ایران در آسیا، بیشترین میزان صعود نسبت به حضور را داشته است. سرخ ها از ۸ دوره ای که در لیگ قهرمانان آسیا بوده اند پنج بار به مرحله بعدی رفته اند و حالا برای حفظ این رکورد دوباره باید راه سخت صعود را بروند.

 
24-news.ir/vdcf1tdj.w6dyeagiiw.html
منبع : ورزش 3
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز