تاریخ انتشاريکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲
آنفولانزای اسپانیایی سال 1918
زندان به جرم ماسک نزدن+عکس
به گزارش سرویس وب گردی خبر24، علی دارابی، معاون امور استان‌های صدا و سیما درباره کرونا و آنفولانزای اسپانیایی سال ۱۹۱۸ و تنبیه عدم استفاده از ماسک برای آن در صفحه اینستاگرام خود نوشت: کرونا یک ساله شد؛
روزهای پایانی آبان ٩٨ بود که خبر "کرونا کوید ۱۹ "درچین رسما اعلام شد.اما هنوز دنیا باورنکرده بود که چه بلیه ای درانتظارش هست.
ویروس منحوسی که تاکنون بیش از یک میلیون و ٢٥٠ هزار نفر را به کام مرگ برده است‌و دهها میلیون نفر را مبتلا و شرایط زندگی، کسب و کار را بشدت تحت تاثیر خود قرار داده است. ٢٠٨ کشور دنیا از دارا و ندار همه با آن دست و پنجه نرم می کنند.
در ایران درباره آغاز شیوع کرونا اختلاف نظر هست ؛آذر، دی، بهمن و اسفند ماه!
هر زمان را که قبول کنیم مهم این است که تاکنون بیش از ۵۰ هزار نفر از عزیزانمان جان باخته اند که حتی امکان برگزاری یک مراسم تشیع و خاکسپاری و ترحیم وجود نداشته است!
شرایط کنونی بس سخت و دشوار شده است "تعطیلی دو هفته ای پایتخت و ۱۵۰ شهر کشور "از اول آذر ماه اجرا میشود. برای پایان کرونا هیچ زمانی اعلام نشده است.
آنچه که به ما مردم برمیگردد افزایش مراقبت های بهداشتی، رعایت فاصله اجتماعی، زدن ماسک، پرهیز از سفرهای غیر ضروری، اجتناب از مراسم و میهمانی و دور همی و... است، اما مسئولان به خصوص دولت که میدان دار اصلی و فرماندهی کار را بر عهده دارد باید تدابیر و ساز و کارهای جدی تر و جدیدتری را اتخاذ کند. "تامین جان، نان و امنیت مردم" مهم ترین وظیفه مسئولان است.
24-news.ir/vdcdxz0k.yt0f96a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز