تاریخ انتشارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
همتی گفت: با فروکش کردن هیجانات سیاسی و گشایش‌های منابع بانک مرکزی ،به تدریج شاهد آرامش بیشتر در بازارها، ثبات قیمت‌ها و کاهش تورم خواهیم بود.
کاهش تورم در راه است!!
به گزارش خبر24، همتی رئیس بانک مرکزی در یادداشتی نوشت: امروز، وعده الهی تحقق یافت و دشمن شماره یک مردم ایران با آبروریزی مطلق به انتهای پرونده رذالت بار خود رسید.

او افزود: از ۱۵مرداد ۹۷که تحریم ها وفشار حداکثری آغاز شد،تا ۱۵ آبان که تحریم بانک مرکزی و بانک های کشور را شامل شد،بی‌سابقه ترین تحریم غیر قانونی وضع شده علیه اقتصادکشورمان بود. تاحدی که هیچ یک از بخش‌های اقتصاد و تجارت خارجی ایران نبود که مشمول تحریم‌ها واقع نشده باشد.

همتی ادامه داد: در سال ۹۸ و سال ۹۹ ( تاکنون ) درآمد ناشی از صادرات نفت ایران جمعاً کمتر از ۲۰ میلیارد دلار و دسترسی بانک مرکزی به آن نیز بسیار کمتر بود . این در حالی است که درآمد های ارزی سالانه ناشی از صدور نفت،در سال‌های قبل،همراه با دسترسی به آن، سالانه بیش از ۴۰میلیارد دلار بوده است.

رئیس بانک مرکزی تصریح کرد: بی شک ملت بزرگ ایران، با مقاومت تحسین برانگیز و علیرغم سختی ها و مشکلات ناشی از گرانی ها، عمدتاً برخاسته از آثار تحریم ها، پیروز این میدان است.

او افزود: با فروکش کردن انتظارات و هیجانات سیاسی و رشد صادرات نفت و فرآورده در ماه‌های اخیر ازیک‌طرف و گشایش های آغاز شده در خصوص برخی منابع بانک مرکزی ، همانگونه که قبلاً اعلام کردم، امیدوارم به تدریج شاهد آرامش بیشتر دربازارها، ثبات قیمت‌ها و کاهش تورم باشیم.
 
24-news.ir/vdcgzt93.ak9zu4prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز