; ?>; ?> جزئیات پروژه مشترک واکسن ایران و کوبا | خبر24
تاریخ انتشارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۷
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره روند همکاری‌های مشترک ایران و کوبا برای ساخت واکسن کرونا توضیحاتی داد.
جزئیات پروژه مشترک واکسن ایران و کوبا
به گزارش خبر24، کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در رشته توئیتی که در صفحه شخص خود در فضای مجازی منتشر کرد به بیان توضیحاتی درباره همکاری مشترک ایران و کوبا برای تولید واکسن کرونا، میزان پیشرفت کوبا در این زمینه و همچنین همکاری کوبا با کشورهای بزرگی مثل فرانسه و آرژانتین پرداخت.

او در صفحه شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی نوشت: 
تداوم همکاری‌های مشترک ایران (انستیتو پاستور ایران) و کوبا (مرکز ایمنی شناسی مولکولی و انستیتو فینلای کوبا) این بار برای تولید مشترک واکسن است.
تولید واکسن توسط ایران شگفت آور نیست
توافق نامه دوجانبه ایران با کوبا برای تداوم همکاری‌ها و تکمیل شواهد بالینی واکسن Soberana۰۲، این هم افزایی به دو کشور امکان می‌دهد تا در ایمن سازی علیه کووید ۱۹ سریعتر حرکت کنند.
تولید واکسن توسط ایران شگفت آور نیست
انستیتو پاستور ایران سابقه همکاری طولانی با نهاد‌ها و موسسات زیرمجموعه BioCubaFarma دارد. اینک اما روابط دوستی بین دو کشور با همکاری‌های مربوط به واکسن علیه کووید ۱۹ تقویت خواهد شد.
تولید واکسن توسط ایران شگفت آور نیست
کوبا در حال حاضر ۴ واکسن علیه کووید ۱۹ در دست مطالعه بالینی دارد. یک واکسن با همکاری ایران، یک واکسن با همکاری فرانسه و آرژانتین در FinlayInstituto و دو واکسن دیگر در CIGBCuba است.
تولید واکسن توسط ایران شگفت آور نیست
مایکل شیفتر، رئیس اتاق فکر گفتگوی بین آمریکایی واشنگتن درباره واکسن ایرانی گفته است، اینکه کوبا و ایران در حال تولید واکسن کووید ۱۹ هستند، شگفت آور نیست. هر دو دولت تحت تحریم های ظالمانه آمریكا قرار گرفته اند که حتی فرصت های تولید و دسترسی به واکسن را محدود کرده است. این اتحادی ژئوپلیتیک و عمل گرایانه است.
تولید واکسن توسط ایران شگفت آور نیست

 
24-news.ir/vdca6ini.49nwa15kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز