تاریخ انتشارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۰
دولت برای اینکه در ماه‌های اخیر پرونده خوبی از خود بر جای بگذارد حدأقل باید دل معلمان را به دست بیاورد که تنها راه آن هم رتبه بندی معلمان است و احتمالاً از مهر سال آینده اجرایی خواهد شد.
رتبه بندی معلمان از مهر ماه 1400
خبر24- امیر علیجانی، مسئول دفتر سابق وزیر آموزش و پرورش در برنامه «گفتگوی علمی» در رابطه با نقش بودجه آموزش و پرورش در توسعه کشور گفت: اکثر روسای جمهور هنگام رأی آوردن اولویت خود را آموزش و پرورش اعلام می‌کنند، اما در روند کار عملاً نشان می‌دهند که اولویت آن‌ها نیست یا اینکه خیلی کم است.

وی افزود: اگر نگاه رئیس دولت و وزرا این باشد که راه خوشبختی و نجات کشور از مسیر آموزش و پرورش می‌گذرد قطعاً فکری به حال این وزارتخانه می‌کنند.

علیجانی خاطرنشان کرد: ما اگر همه مقدمات و الزامات اجرای سند تحول را آماده کنیم، اما بودجه‌ای به آن اختصاص ندهیم قطعاً این سند هم به مرحله اجرا نخواهد رسید.

وی از پیگیری بحث رتبه بندی معلمان توسط مجلس و تأیید نهایی آن در کمیسیون خاص دولت خبر داد و گفت: دولت برای اینکه در ماه‌های اخیر پرونده خوبی از خود بر جای بگذارد حدأقل باید دل معلمان را به دست بیاورد که تنها راه آن هم رتبه بندی معلمان است و احتمالاً از مهر سال آینده اجرایی خواهد شد.

مسئول دفتر سابق وزیر آموزش و پرورش همچنین در بخش دیگر این برنامه گفت: یک نگاهی که در کشور ما وجود دارد این است که تعداد معلمان زیاد است درصورتی که تعداد معلمان زیاد نیست و بلکه نقش بسیار کلیدی در بخش‌های مختلف کشور دارند.

علیجانی نقش معلمان در پیروزی دفاع مقدس، شکل گیری و ابقای انقلاب اسلامی، تهاجم فرهنگی و در این شرایط کرونایی و آموزش‌های مجازی بسیار موثر خواند و افزود: اگر تلاش معلمان بیشتر از پرستاران نباشد کمتر نیست، اما خیلی کم به این مسئله توجه می‌شود.

مسئول دفتر سابق وزیر آموزش و پرورش معتقد است که آموزش و پرورش از نظر بودجه مشکلی ندارد و مشکل آن در مدیریت منابع است.

وی تنها راه حل مشکل مالی و بودجه‌ای آموزش و پرورش را در مشارکت مردمی و نظارت دقیق دانست و گفت: ما در آموزش و پرورش نیازمند مدیران انقلابی، جهادی و متدینی هستیم که بودجه را فقط برای مسائل مهم و اولویت دار هزینه کنند و ریخت و پاشی صورت نگیرد.
24-news.ir/vdccxmqe.2bqxx8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نظرات شما
feedback
India
کاظم
سلام این بحث رتبه بندی معلمان راتاچه زمانی می خواهندگشت دهندهیچ کس به فکرمعلمان نیست همه ارگان هاحقوقشان راافزایش دادندازپرستارهاتانظامیان امابااین گرانی هاهرروزامروزوفردامی کنند یکبارمی گویندفروردین 1400 وحالامیگویندمهرماه 1400 وتامهرماه ممکنه دوباره تغییرکنه به دادمعلمان برسید
feedback
Iran, Islamic Republic of
لعنت به کسانی که حق معلمین راضایع میکنند این رتبه بندی ده سال دربین مردم عادی دیگر دهان به دهان میشود خجالت بکشید از خودتان که اینقدر با ابروی معلم بازی میکنید که هی این سال سال دیگه......
نرخ طلا و ارز