تاریخ انتشاريکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
فرمانده انتظامی استان زنجان از کشف ۱۰ هکتار زمین خواری در ابهر به ارزش یک هزار میلیارد ریال توسط ماموران پلیس امنیت اقتصادی خبر داد.
کشف زمین‌خواری یک هزار میلیارد ریالی در ابهر
به گزارش خبر24، سردار رحیم جهانبخش اظهار کرد: در پی شکایت نماینده حقوقی سازمان حج و اوقاف و اهالی ابهر درباره تصرف غیرقانونی زمین وقفی به متراژ ۱۰ هکتار واقع در یکی از مناطق این شهرستان و تفکیک و فروش آن توسط فردی، رسیدگی به موضوع در دستور کار مأموران پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان زنجان افزود: در تحقیقات صورت گرفته پلیس، مشخص شد فردی با سوء استفاده از موقعیت شغلی خود، زمینی به متراژ ۱۰ هکتار متعلق به سازمان حج و اوقاف را به صورت غیرقانونی تصرف و پس از تفکیک به قطعات کوچکتر، آن را  به فروش رسانده است.

وی با بیان اینکه متهم شناسایی، دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد، خاطر نشان کرد: کارشناسان ارزش زمین‌ تصرف شده را یک هزار میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

سردار جهانبخش با اشاره به اینکه با تلاش پلیس و دستگاه قضا این زمین رفع تصرف شد، عنوان داشت: حفظ بیت‌المال و  آزاد سازی اراضی ملی و منابع طبیعی از دست متجاوزان و سودجویان همواره در دستور کار پلیس قرار دارد.

فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه پیش از این نیز زمین‌خواری۲۰ میلیارد ریالی در خدابنده کشف شده بود، تصریح کرد: در پی شکایتی در ارتباط با تغییر کاربری این زمین، موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفته و با ادامه یافتن تحقیقات پلیس، مشخص شد، سه متهم با خریداری زمین کشاورزی بدون رعایت الزامات و مجوزهای قانونی از اداره مسکن و شهرسازی و شهرداری اقدام به تفکیک و تبدیل به قطعات خرد مسکونی و فروش به اشخاص حقیقی کرده است.

فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه متهمان شناسایی، دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند، خاطر نشان کرد: کارشناسان ارزش زمین‌های رفع تصرف شده را ۲۰ میلیارد ریال برآورد کردند.
24-news.ir/vdceff8p.jh87ni9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز