تاریخ انتشاريکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت گفت: هوای تهران خیلی ناسالم است و عموم مردم باید از تردد غیر ضروری در سطح شهر اجتناب کنند.
هوای تهران خیلی ناسالم است
به گزارش خبر24، عباس شاهسونی، رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با بیان اینکه کیفیت هوای کلانشهر تهران در وضعیت بسیار ناسالم قرار دارد، گفت: با توجه به پایداری هوا و افزایش تردد‌ها در سطح شهر، کیفیت هوای ۲۵ ایستگاه شهر تهران در وضعیت ناسالم برای همه گروه‌ها قرار دارد.

شاهسونی همچنین تاکید کرد: عموم مردم به خصوص گروه‌های حساس از تردد غیر ضروری در سطح شهر اجتناب کنند.
او افزود: با توجه به اینکه آلاینده مسئول ذرات معلق است، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان، باید از هر گونه فعالیت فیزیکی خارج از منزل و افراد دیگر از فعالیت‌های طولانی یا سنگین در خارج از منزل اجتناب کنند.
رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت تاکید کرد: در این شرایط در صورت عدم رعایت استفاده از ماسک مناسب و حضور در فضای آزاد، احتمال افزایش قابل توجه بیماری‌های قلبی یا ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان و افزایش قابل توجه علائم تنفسی در کل جمعیت وجود دارد.
او ادامه داد: همچنین با توجه به ارتباط افزایش غلظت آلاینده‌های هوا به خصوص غلظت ذرات معلق کوچکتر از ۲.۵ میکرون و میزان ابتلا و مرگ ناشی از کووید ۱۹ از عموم مردم به خصوص گروه‌های حساس مانند بیماران قلبی، ریوی، زنان باردار، سالمندان، کودکان، بیماران مبتلا به دیابت و آسم درخواست می‌شود که از تردد در فضای ازاد اجتناب کنند.
او تصریح کرد: ورزشکاران نیز از ورزش در فضای باز و نزدیک به منابع آلاینده هوا نظیر بزرگراه‌ها اجتناب کنند.
شاهسونی گفت: از مردم درخواست می‌کنیم جهت حفظ سلامتی به جز موارد ضروری از فعالیت سنگین در هوای آزاد اجتناب کنند و در صورت ضرورت، حداقل حضور را در هوای آزاد داشته باشند.
رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت در پایان یادآوری کرد: شرایط در سایر کلانشهر‌ها نظیر کرج، اراک و اصفهان نیز به همین منوال است.
 
24-news.ir/vdcirvaq.t1aup2bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز