تاریخ انتشاردوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
افشین قطبی سرمربی اسبق پرسپولیس در مصاحبه ای گفت: زمانی که به رختکن برگشتم لب تاپم با لگد شکسته شده بود. بعدا هم متوجه شدم که چه کسی آن را شکسته است.
افشاگری عجیب افشین قطبی
به گزارش خبر24، افشین قطبی سرمربی سابق تیم ملی ایران و پرسپولیس موفق شد دو فصل پیش با تیم شیجیاشوانگ میانه جدولی به رتبه دوم سوپر لیگ چین صعود کند. اما این صعود با شیوع ویروس کرونا و تعطیلات فوتبال همراه بود که همین موضوع در نهایت به شکست تیم او در پلی آف سوپرلیگ و سقوط به لیگ یک منجر شد. تا در نهایت همه چیز به ضرر قطبی و شاگردانش به پایان برسد. قطبی در این مصاحبه به شرایط تیمش و ماجراهای فوتبال ایران نیز اشاره می کند؛

*شیجیاشوانگ به دسته دو سقوط نکرد بلکه به جایگاه قبلی خودش برگشت. این تیم براساس بررسی منابع رسمی فوتبال چین و ترسنفرمارکت در مقایسه با سایر تیم‌های چینی با کمترین بودجه ممکن بسته شد که با این وجود نتایج کسب شده‌اش در دور گروهی از هر لحاظ چشم‌گیر بوده است. در این سه سالی که سرمربی تیم‌ شیجیاشوانگ هستم رکوردهای جالبی در این تیم جا به جا شده است. ما تیم را براساس هر هفت روز یک بازی در خانه و یک بازی خارج از خانه بستیم.

افشین قطبی گفت:

این در حالی بود که بودجه ما در مقایسه با سایر تیم‌های خارجی با ۲۰_۳۰ میلیون دلار بسته شد ولی بودجه سایر تیم‌ها مثل تیانجین تدا که تیم متوسطی در سوپر لیگ چین نیز محسوب می‌شود یک رقمی حول و حوش ۱۰۰ میلیون یورو، بودجه تیم‌های دیگر هم مثل بیجینگ گوان و شانگهای SIPG بالای ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون یورو در سال تعیین شده بود. همین تفاوت باعث شد تا ما نتوانیم بازیکنان خارجی خوبی را به خدمت بگیریم. این در حالی است که نقش اصلی در تیم‌های چینی را بازیکنان خارجی ایفا می‌کنند. جدا از آن میانگین سنی بازیکنان تیم من بین ۳۵ تا ۳۷ سال بود. ما برای بازی‌های لیگ برتر از لحاظ تعداد بازیکن هم بسیار در مضیقه بودیم.

افشین قطبی گفت:

*مرتضی پورعلی گنجی که در لیگ چین حضور دارد بسیار بازیکن عالی و بی نظیر است؛ واقعا به او تبریک می‌گویم. به شخصه در هرجای دنیا که یک ایرانی بدرخشد و نامی از ایران برده شود خیلی خیلی خوشحال می‌شوم.

افشین قطبی گفت:

*شما می گویید علیرضا نیکبخت واحدی مدتی قبل در یک برنامه تلویزیونی گفته بود که مرزبان و استیلی پرسپولیس را قهرمان کردند و افشین قطبی هیچ نقشی در این اتفاق نداشته و فقط خوب صحبت می‌کند اما من هرگز به گذشته برنمی‌گردم. او نظر خودش را گفته این دیگران هستند که باید قضاوت کنند که دقیقا چرا این حرف‌ها را زده است.

افشین قطبی گفت:

*خاطرم هست که یک روز بعد از اتمام تمرین پرسپولیس، زمانی که به رختکن برگشتم لب تاپم با لگد شکسته شده بود. خیلی از این موضوع ناراحت شدم به هر حال لپ تاپ شکسته بود. بعد هم متوجه شدم که چه کسی آن را شکسته است، اما بهتر دیدم که راجع به این موضوع حرفی نزنم تا باعث درگیری و تنش در بیشتر در تیم نشده باشم.

افشین قطبی گفت:

*توجه داشته باشید که پرسپولیس در سه سال گذشته دو بار به فینال قهرمانی باشگاه‌های آسیا رسیده است. این افتخار بزرگی است که نصیب هر تیمی نمی‌شود. و حضور پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان نشان از توانمندی و بزرگی این تیم است. پرسپولیس در حقیقت قهرمان غرب آسیا و نائب قهرمان آسیا شده است. در یک بازی فینال با وجود تمام حساسیتی که دارد یک تیم بازنده تیم دیگر برنده می‌شود. سوای نتیجه این دیدار معتقدم که پرسپولیس در این بازی مستحق برد بود و نباید می‌باخت.

افشین قطبی گفت:

*هرجایی هر ایرانی بتواند با کسب موفقیت نام ایران را بر سر زبان‌ها بیندازد برایم بهترین است. علی دایی در حال حاضر لژیونر نیست اما همه دنیا او را می‌شناسند. همانطور علی کریمی، مهدی مهدوی‌کیا و… تمامی این‌ها افرادی هستند که نامشان در آسیا، اروپا و حتی آمریکا با احترام برده می‌شود که این برای تمامی ایرانی‌ها افتخار بزرگی محسوب می‌شود. جدا از آن معتقدم لژیونرهای ما باعث سرفرازی و سربلندی فوتبال ایران هستند.
24-news.ir/vdcaaani.49nwo15kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز