تاریخ انتشاردوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۰
باند پنج نفره خرید و فروش سلاح شکاری غیرمجاز در فضای مجازی در شهرستان ملارد توسط پایگاه پنجم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ منهدم شد.
عاملان فروش سلاح در فضای مجازی دستگیر شدند
خبر24 - سرهنگ "نجم الدین رشیدی"در تشریح جزئیات این خبر اظهارکرد: ۲۱ دی ماه خبری از سوی پلیس امنیت عمومی شهرستان ملارد مبنی بر فعالیت سازمان یافته افرادی در فضای مجازی درباره خرید و فروش سلاح و مهمات شکاری به پایگاه پنجم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ اعلام شد و گزارش اولیه نشان از این داشت، تعدادی از افراد با تشکیل باندی در حال خرید و فروش اسلحه هستند و از مدت‌ها قبل تحت تعقیب این پلیس قرار دارند بنابراین موضوع به صورت مشترک در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: پس از انجام بررسی‌های اولیه و شناسایی هویت و مخفیگاه اعضای این شبکه، نتیجه تحقیقات در اختیار مقام قضائی قرار گرفت و دستور بازداشت تمام اعضای این شبکه صادر شد.

رئیس پایگاه پنجم پلیس امنیت عمومی تهران اضافه کرد: در رصد‌های اطلاعاتی مشخص شد ساعت ۲ و ۳۰ دقیقه بامداد امروز یکی از اعضای این باند تعدادی اسلحه شکاری را با یک دستگاه خودروی ۴۰۵ در معیت ۳ دستگاه خودرو سواری ۴۰۵ و پژو پارس که از استان‌های غربی کشور تهیه کرده وبه شهر تهران وارد شده است و قصد تخلیه در مخفیگاهشان را دارد.

وی با اشاره به اینکه در ادامه بررسی‌های پلیسی، محل تخلیه محموله اسلحه شناسایی شد، اظهارکرد: تیم‌های مشترکی به مخفیگاه متهمان در حوالی جنوب غرب تهران اعزام و موفق شدند در یک عملیات مشترک هر چهار دستگاه خودروی متهمان را توقیف و در بررسی بیشتر شش قبضه سلاح شکاری کشف کنند.

رشیدی با بیان اینکه که در این عملیات چهار راننده خودرو و متهم اصلی دستگیر شدند، گفت: با انتقال متهمان به پایگاه پنجم پلیسی آگاهی مشخص شد که تعدادی اسلحه در محل دیگری در محدوده نوروزآباد مخفی شده است و تیمی از ماموران به مخفیگاه متهمان اعزام و موفق شدند در بازرسی از این مکان سه قبضه سلاح شکاری و ۲۳ فشنگ کشف کنند.

وی در پایان اظهارکرد: با اعتراف صریح متهمان به بزه انتسابی، پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت.
24-news.ir/vdcgyy93.ak9zw4prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز