تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸
آقای دکتر حسین عسکریان ابیانه استاد دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان دانشمند برتر در هفته پژوهش شد.
انتخاب دانشمند برتر در هفته پژوهش
به گزارش خبر24 به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، آقای دکتر حسین عسکریان ابیانه استاد دانشگاه صنعتی امیر کبیر در هفته پژوهش و فناوری به عنوان دانشمند برتر در ارتباط با جامعه و صنعت در هفته پِژوهش از سوی وزارت علوم انتخاب شد و از سوی وزیر علوم تحقیقات و فناوری مورد تقدیر قرار گرفت.

ایشان بیش از ۳۶۰ مقاله در نشریات و همایش‌های معتبر به چاپ رسانیده که بیش از ۱۶۰ مقاله در نشریات معتبر و بین المللی ISI بوده است.

این استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان مدیر طرح کلان ملی «طراحی و ساخت رله ملی دیجیتال و هوشمند و تسترآن» معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت مادر تخصصی توانیر بوده است. در اجرای قرارداد مهم و تقاضا محور در حوزه برق نقش قوی و اساسی داشته است.

وی راهنمایی بیش از یکصد دانشجوی تحصیلات تکمیلی که بیش از سی درصد آن‌ها در مقطع دکتری بوده است.

این استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به چاپ ۸ کتاب در زمینه سیستم‌های قدرت و حفاظت رله‌ها شده است.

آقای دکتر عسکریان ابیانه با نهاد‌ها و صنایع مختلفی در راستای بهبود بهره وری و کارایی همکاری داشته است که دراین راستا می‌توان به عضویت در کمیته تحقیقات شرکت‌های برق منطقه‌ای تهران، شرکت توزیع برق تهران بزرگ، شرکت‌های توزیع برق البرز، مشارکت در تهیه برنامه سالانه و آینده تحقیقات و توسعه شرکت مادر تخصصی توانیر اشاره کرد.

همچنین وی نائب رئیس IEEE بخش ایران، رئیس مجامع تخصصی (چپترها) IEEE شاخه ایران و عضویت هیأت مدیره و نائب رئیس انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران بوده است
24-news.ir/vdchqzn-.23nzxdftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز