تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
در آستانه فرا رسیدن هفته شوراها، وزرای آموزش و پرورش و کشور با صدور پیامی ضمن گرامیداشت سالروز تصویب قانون تشکیل شورا‌های آموزش و پرورش، بر تقویت این شورا‌ها تأکید کردند.
پیام مشترک وزرای آموزش و پرورش و کشور
به گزارش خبر24 به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در آستانه فرارسیدن هفته شوراها، آقایان محسن حاجی میرزایی و عبدالرضا رحمانی فضلی در پیامی مشترک ضمن گرامیداشت سالروز تصویب قانون تشکیل شورا‌های آموزش و پرورش، از اهتمام استانداران، مدیران کل آموزش و پرورش و اعضای شورا‌های آموزش و پرورش تقدیر و بر تقویت نقش و جایگاه شورا‌ها تأکید کردند.
متن پیام به این شرح است:

و امرهم شوری بینهم (قرآن کریم / شوری ۳۸)
آموزش و پرورش به عنوان زیربنایی‌ترین نهاد جامعه، اساس و شرط اصلی و تردیدناپذیر توسعه همه جانبه کشور است. آموزش، بسترتوسعه و توسعه، زمینه تحول اساسی در نظام تعلیم و تربیت را فراهم می‌آورد. جامعه‌ای که به رشد، تعالی، پیشرفت و توسعه همه جانبه می‌اندیشد، باید آموزش و پرورش نسل آینده را در راس برنامه‌های خود قرار دهد. به همین دلیل آحاد مردم، مدیران سیاسی و اجرایی و اصحاب اندیشه و رسانه را به مشارکت همه جانبه در آموزش و پرورش و برنامه ریزی برای بهره گیری از همه امکانات و ظرفیت‌های محلی و منطقه‌ای برای ارتقای کیفی و کمی نظام تعلیم و تربیت، دعوت می‌نماییم.

ضمن گرامیداشت هفته شورا‌های آموزش و پرورش و قدردانی از اهتمام استانداران و مدیران کل محترم، از مشارکت موثر و ارزشمند اعضای شورا‌های آموزش و پرورش استان، شهرستان و منطقه، تشکر و قدردانی می‌نماییم و با تاکید بر موارد زیر همگان را به همفکری و همدلی برای تحقق اصل مشارکت و اجرایی شدن ظرفیت‌های این قانون مترقی، فرا می‌خوانیم:

- تقویت نقش و جایگاه شورا‌های آموزش و پرورش در شورای برنامه ریزی و توسعه استان و اهتمام به اجرای مفاد قانون شورا‌ها و اجرای مصوبات از سوی دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی؛ اتخاذ رویکرد‌های مبتنی بر آینده نگری و آینده شناسی درخصوص مسائل مرتبط با آموزش و پرورش؛ تأمین و تقویت زیرساخت‌های فناورانه برای ارتقای آموزش و پرورش محلی و منطقه‌ای با اولویت مناطق مرزی، کمترتوسعه یافته و عشایری از طریق اتخاذ تصمیمات اجرایی؛ شناسایی و معرفی فرصت‌های اقتصادی و ظرفیت‌های سرمایه گذاری اعم از جلب مشارکت سمن ها، خیرین، سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی غیردولتی و... در حوزه تعلیم و تربیت؛ فرهنگ سازی و ترویج مفاد قانون شورا‌های آموزش و پرورش و معرفی خدمات این شورا از طریق رسانه‌های محلی و استانی.
24-news.ir/vdcivzaq.t1azp2bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز