تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۳
فدراسیون هندبال آسیا به دلیل حساسیت برخی کشور‌ها نسبت به شرایط همه گیری کرونا، میزبانی مسابقات جوانان آسیا را به بحرین واگذار کرد.
مسابقات هندبال جوانان آسیا
به گزارش خبر24، پیش از این شهر شیراز به عنوان میزبان مسابقات هندبال جوانان آسیا در نظر گرفته شده بود و فدراسیون هندبال ایران تمام تمهیدات لازم را جهت برگزاری این رقابت‌ها به کار گرفت تا بتواند میزبانی شایسته‌ای از این رویداد داشته باشد.

پس از گسترش ویروس کرونا در کشور‌های مختلف از جمله ایران، کنفدراسیون هندبال آسیا در نامه‌ای با ارائه گزارشات و تعهدنامه‌هایی در خصوص میزبانی و وضعیت کرونا در ایران درخواست کرد تا با کمک وزارتخانه های بهداشت و ورزش، تمامی موارد درخواستی را برآورده و به کنفدراسیون هندبال آسیا ارسال کند.
از سوی دیگر سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در نشستی که با رئیس کنفدراسیون هندبال آسیا در جریان اجلاس شورای المپیک آسیا داشت، از شیخ احمد به شرط کنترل شرایط شیوع کرونا و کاهش نرخ ابتلا به این ویروس، قول عدم تغییر میزبانی رقابت‌های جوانان آسیا و برگزاری آن در شیراز را گرفت.
اما یک هفته بعد کنفدراسیون هندبال آسیا با ارسال نامه‌ای به ایران اعلام کرد که به دلیل عدم تمایل کشور‌های آسیایی برای حضور در ایران به دلیل شرایط شیوع کرونا، امکان تغییر میزبانی رقابت‌های جوانان آسیا وجود دارد که این رویکرد مسئولین هندبال آسیا واکنش و اعتراض مسئولین فدراسیون هندبال ایران و وزارت ورزش و جوانان و همچنین کمیته ملی المپیک را در پی داشت.
با این وجود، فدراسیون هندبال آسیا صبح امروز (چهارشنبه) با ارسال نامه‌ای بحرین را میزبان رقابت‌های جوانان آسیا اعلام کرد و علت تغییر میزبان این رقابت‌ها را عدم تمایل کشور‌های آسیایی به حضور در ایران به دلیل شرایط مرتبط با گسترش کووید-۱۹ در کشورمان عنوان کرد.
 
24-news.ir/vdccsiqe.2bqs18laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز