تاریخ انتشارجمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
اصلاح‌طلبان معتقدند که بایستی به عنوان تریبون مردم، مطالبات خود را از دولت و حاکمیت مطرح نمایند.
نگارش کتاب خدمات حسن روحانی؟!!
به گزارش خبر24، بولتن جهان‌نیوز به برخی لایه‌های پنهان اخبار و رویدادهای سیاسی و فرهنگی ایران خواهد پرداخت. چهاردهمین شماره بولتن جهان نیوز را در ادامه می‌خوانید.

تدوین خدمات روسای جمهور و دولت تحت اداره آن در ماه‌های پایانی عمر دولت‌ها عموما یک امر رایج و مرسوم هست. با این وجود برخی از حامیان حسن روحانی معتقدند که تاکنون درباره آثار اختصاصی رئیس دولت تدبیر و امید با وجود سالها مسئولیت‌های مهم و حضور در نهادهای مهم تصمیم‌گیری، تصمیم‌سازی و پژوهشی کشور، باید اقدامات جدی‌تری صورت بگیرد.

این حامیان همچنین معتقدند که عملکرد دولت تدبیر و امید قابل دفاع است و باید کتابی نیز درباره خدمات دولت روحانی تدوین شود. برخی از فعالین سیاسی معتقدند اگر قرار باشد که آثار تبلیغاتی مکتوب برای شخص حسن روحانی و دولت تدبیر و امید تولید  شود، یکی از مهمترین گزینه‌ها برای انجام این طرح، محمد قوچانی است که در حال حاضر نیز فعالیت‌های تبلیغاتی جدی برای دولت تدبیر و امید در حال انجام است. به نظر می‌رسد، افرادی همانند علی لاریجانی، محمد جواد ظریف، علی اکبر صالحی، معصومه ابتکار، واعظی، طیب‌نیا، مسعود نیلی و علی جنتی از گزینه‌های هستند که می توانند درباره خدمات دولت روحانی سخن بگویند.

چند درصد مردم، رئیس جمهور زن می‌خواهند؟

برای اساس یک نظرسنجی صورت گرفته شده 9 درصد مشارکت کنندگان در این نظرسنجی گفته‌اند که مهم است نامزد انتخاباتی زن باشد و  25 درصد گفته‌اند که نامزد انتخاباتی مرد حائز اهمیت است؛ بقیه هم در باره جنسیت نامزد انتخاباتی گفته‌اند که مهم نیست.

چهار محور مصوب نزدیکان خاتمی برای انتخابات 1400

از مجموع فعالیت‌های رسانه‌ای و مواضع علنی چهره‌های نزدیک به خاتمی و جبهه اصلاحات می توان به نتایج خوبی دست یافت. نتایج قابل توجهی که می‌گوید اتاق فکر جریان اصلاحات محورهای زیر را برای انتخابات 1400 در نظر گرفته‌اند:

اول اینکه، انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ برای جریان اصلاحات یک آزمون سرنوشت‌ساز است.

محور دوم مورد تاکید افراد جبهه اصلاح‌طلب این است که باید همه تلاش خود را برای مشارکت و بقای در قدرت به کار ببندند.

اصلاح طلبان در محور سوم ترسیم مسیر اصلاحات برای انتخابات۱۴۰۰، تاکید دارند که باید کارنامه دولت روحانی را از جریان اصلاحات جدا کنند.

این عناصر جریان اصلاح طلب در محور چهارم موکدا معتقدند که بایستی به عنوان تریبون مردم، مطالبات خود را از دولت و حاکمیت مطرح نماییم.
24-news.ir/vdcceiqe.2bqim8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز