تاریخ انتشارجمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۰
شکوری:تمام تلاش خود را انجام می دهیم با کمک هواداران و دوستان مان در باشگاه این پرونده ها را پشت سر بگذاریم و امیدواریم این اتفاق رخ بدهد.
خبرهای مهم برای پرسپولیس
به گزارش خبر24،ابراهیم شکوری درباره آخرین وضعیت تغییرات در هیات مدیره باشگاه پرسپولیس اظهار داشت:

این بحث فعلا در همان سطحی است که در رسانه ها مطرح می شود و در حیطه اختیار من به عنوان معاون اجرایی باشگاه نیست. طبق چارت سازمانی در پرسپولیس مدیران کلان باشگاه باید در این زمینه تصمیم گیری کنند.

ابراهیم شکوری که سابقه سرپرستی دبیرکلی فدراسیون فوتبال را در کارنامه دارد در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا باشگاه های کشورمان باید از لحاظ مالی به شرایطی برسند که برای رفع مشکلات خود به پول افرادی مثل مهدی رسول پناه نیازمند شوند، گفت:

اگر من بخواهم درباره این موضوع صحبت کنم باید به شکل تخصصی درباره دلیل مشکلات مالی باشگاه های کشورمان صحبت کنم. البته مدیران ارشد باشگاه باید درباره بحث مدیریتی حرف بزنند اما همانگونه که رسانه ها، متخصصان فوتبال و کارشناسان می دانند بین ۶۰ تا ۸۰ درصد درآمد فوتبال از حق پخش تلویزیونی تامین می شود که متاسفانه فوتبال ما از آن محروم است‌.

ابراهیم شکوری معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس تصریح کرد:

تیم ما به عنوان پرهوادارترین تیم آسیا مخاطب گسترده ای را در سطح قاره دارد و قطعا می تواند از این پتانسیل استفاده کند اما با توجه به شرایط کرونایی و خاص فعلی نه از تنها از درآمد حق پخش تلویزیونی محروم هستیم بلکه نمی توانیم از سایر فضاهای درآمدزایی هم استفاده کنیم.

ابراهیم شکوری درباره حیف و میل شدن بودجه در باشگاه های کشورمان توضیح داد:

در اینکه قراردادهای بدی در سال های گذشته نه تنها در باشگاه پرسپولیس بلکه در کل فوتبال ایران بسته شده شکی نیست اما اگر بخواهیم منطقی و کارشناسی صحبت کنیم مقابل هزینه ها درآمدهایی هم وجود دارد. زمانیکه نمی‌توانیم ۸۰ درصد منابع مالی خود را به دست آوریم با مشکلاتی مواجه می شویم.

وی ادامه داد:

نه تنها در فوتبال بلکه در کل سطوح مدیریتی ما حیف و میل وجود دارد اما درصد ها بالا و پایین است. مشکل اصلی که باشگاه های ما با آن مواجه هستند محرومیت از حق و حقوق ذاتی فوتبال است که در کل دنیا از این حق استفاده می شود.

ابراهیم شکوری معاون پرسپولیس درباره آخرین وضعیت مطالبات جری بنگستون از این باشگاه گفت:

نه تنها بنگستون بلکه باشگاه ما چندین بدهی بین المللی دارد که در مرحله رسیدگی است‌.۳-۲ پرونده قطعی شده است. فضای درآمدزایی باشگاه در اختیار کارگزار قرار گرفته و این شرکت هم تاکنون تقریبا به کلیه تعهداتش عمل کرده است. این مبالغ هم صرف تسویه حساب با برانکو شد که البته مالیات این مربی هم بحث دیگری است.

شکوری ادامه داد:

تمام تلاش خود را انجام می دهیم با کمک هواداران و دوستان مان در باشگاه این پرونده ها را پشت سر بگذاریم و امیدواریم این اتفاق رخ بدهد.قطعا کارمان بسیار سخت است و امیدواریم در زمان فعالیت مان در باشگاه پرسپولیس بتوانیم این بدهی ها را پاک کرده و بدهی های بزرگی را برای باشگاه باقی نگذاریم.

وی درباره اینکه آیا منابع لازم برای تأمین بدهی باشگاه پرسپولیس به ماریو بودیمیر فراهم شده است، عنوان کرد:

متاسفانه تاکنون این اتفاق نیفتاده است. تمام سعی و تلاش مان را به کار گرفته ایم از مجاری که می توانیم این پول را تامین کنیم اما مبلغی که خیلی راحت از آن صحبت می شود، ۵۰۰ هزار یورو است که نوشتن آن روی کاغذ هم تا حدی سخت است‌.

سخنگوی باشگاه پرسپولیس ادامه داد:

صحبت کردن درباره اینکه تاکنون چند درصد مبلغ بدهی به بودیمیر تامین شده جزو اطلاعات داخلی باشگاه است و درست نیست در رسانه ها درباره اش صحبت کنم اما تلاش مان را می کنیم. به کمک هواداران و دوستان مان هم نیاز داریم زیرا باشگاه پرسپولیس به عنوان پرطرفدارترین تیم ایران و آسیا هیچ ردیف بودجه و دریافتی از منابع دولتی ندارد. امیدواریم بحث واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هرچه سریع تر اتفاق بیفتد و بتوانیم شرایط باثباتی داشته باشیم.

ابراهیم شکوری درباره احتمال جدایی بوژیدار رادوشویچ از تیم پرسپولیس خاطرنشان کرد:

رادو بازیکن خوب تیم ما و یکی از اعضای خانواده پرسپولیس است. وی پس از برگزاری دیدارهای مرحله گروهی و حذفی لیگ قهرمانان با تیم به ایران نیامد و در آن زمان بحث مطالباتش را داشت. در نهایت با صحبت های مان توانستیم نظرش را جلب کنیم و طبق توافقی که با هم داشتیم قرار شد در ۲ مرحله مطالباتش را پرداخت کنیم.

وی اضافه کرد:

مرحله اول پرداخت به رادو کامل انجام شد اما سررسید مرحله دوم فرا نرسیده است. البته با توجه به شرایطی که رادو دارد و خانواده اش هم در ایران اقامت دارند، مطالباتی را مطرح کرده است که سعی داریم طبق تعامل با وی این موضوع را داخل خانواده پرسپولیس حل کنیم. نهایت سعی مان این است این دروازه بان بماند زیرا بازیکن خوب ما است و می خواهیم از تمام ظرفیت مان استفاده کنیم.

ابراهیم شکوری سخنگوی باشگاه پرسپولیس درباره احتمال بازگشت مهدی ترابی به پرسپولیس توضیح داد:

باید خودمان و رسانه ها حرفه ای تر به این ماجرا نگاه کنیم. ترابی در حال حاضر بازیکن تیم العربی قطر است و هرگونه مذاکره مستقیم با وی توسط پرسپولیس یا هر فردی از باشگاه خلاف مقررات است. در حال حاضر فقط می توانیم با باشگاه العربی مذاکره کنیم و روند مذاکرات در حال انجام است. باید سایر اتفاق ها را به روزهای آینده موکول کنیم اما تلاش می کنیم تیم مان را در نیم فصل با نظر کادرفنی تقویت کنیم.

شکوری درباره اینکه آیا باشگاه پرسپولیس مذاکره ای با شهریار مغانلو مهاجم تیم سانتاکلارا پرتغال برای تقویت خط حمله اش انجام داده است، توضیح داد:

اجازه بدهید درباره گزینه ها صحبت نکنم زیرا شرایط حرفه ای ایجاب می کند نسبت به بازیکنی که تحت قرارداد باشگاهی دیگر است با احتیاط بیشتری رفتار شود. بهتر است با صحبت نکردن درباره نفرات باشگاه پرسپولیس را دچار چالش نکنیم.

ابراهیم شکوری در گفت و گو با رادیو ایران درباره شانس خود برای انتخاب به عنوان عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در انتخابات آتی عنوان کرد:

انشالله اتفاق های خوبی بیفتد و دوستانی که انتخاب می شوند به توسعه و رشد فوتبال در سال های آینده کمک کنند. واقعیت این است به رای آوردن خود برای عضویت در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال چندان فکر نمی کنم و بیشتر تمرکزم روی پرسپولیس است‌ تا در روزهای آینده چه پیش می آید.

سخنگوی باشگاه پرسپولیس همچنین در گفت و گویی با رادیو ایران درباره اعتراض افرادی مثل پرویز مظلومی به برنامه بازی های این تیم گفت:

متاسفانه یا خوشبختانه مشکل باشگاه بزرگ پرسپولیس و هوادارانش حضور ما در فینال لیگ قهرمانان آسیا است و این امر سبب شد برخی بازی های ما تعویق بیفتد. این موضوع فقط مربوط به پرسپولیس و در ایران نیست و در کل دنیا تیم هایی که به مراحل پایانی رقابت های قاره ای می رسند، بازی های شان لغو و در زمان مناسب دیگری برگزار می شود.

ابراهیم شکوری افزود:

تعجب می کنم چرا دوستان فنی ما درباره برنامه بازی های پرسپولیس صحبت می کنند زیرا تخصص و صلاحیت لازم را ندارند. در فوتبال اروپا هم وقتی مسابقاتی در سطح لیگ قهرمانان و جام باشگاه های جهان برگزار می شود، بازی برخی تیم ها به تعویق می افتد. قبل از دربی بحث هایی راه افتاد و گفتند پرسپولیس باید بازی های عقب افتاده اش را انجام بدهد. بین دوستان هم دعوا بود و خودشان هم دقیق نمی دانستند چه می خواهند.

وی اضافه کرد:

هیچ جای دنیا اینگونه نیست که بگویند باید بازی های عقب افتاده را قبل از یک مسابقه دیگر برگزار کنید اما باشگاه پرسپولیس مطیع سازمان لیگ و حرف برخی دوستان بود که گویا حرف شان هم در تصمیم گیری ها زور دارد. بازی های خود را هم برگزار کردیم اما اکنون دوستان می گویند چرا دیدارهای پرسپولیس زودتر یا دیرتر انجام می شود. بهتر است آقایان به سازمان لیگ بروند و آنجا شروع به برنامه ریزی کنند. شاید بد نباشد در سازمان لیگ اتاق بگیرند.

ابراهیم شکوری معاون باشگاه پرسپولیس ادامه داد:

شاید یکی از دلایل این همه هجمه وارد کردن به پرسپولیس چهار قهرمانی متوالی ما در لیگ برتر است که البته شاید طبیعی هم باشد و دوستان علاقه ای نداشتند چنین اتفاقی رقم بخورد. جای اینکه درباره شاخص ها و برتری کیفیت فنی تیم ها حرف بزنیم، همه تیم ها بسیج شده اند درباره پرسپولیس صحبت کنند. به دوستان می گویم مسیر را اشتباه می روند. اکنون تیم ما صدر جدول نیست که این همه هجمه به تیم پرسپولیس وارد می کنند.

ابراهیم شکوری افزود:

تنها گناه ما حضور در فینال لیگ قهرمانان است و باید بازی های مان عقب بیفتد. هر تاریخی اعلام کنند دیدارهای خود را انجام می دهیم همانگونه که تاکنون اینگونه بوده است. خواهش می کنم هر کس درباره تیم خودش صحبت کند زیرا هیچ جای دنیا اینگونه نیست که تیم ها درباره هم حرف بزنند. حتی در کشورمان هم به این شکل نبوده است. نمی دانم حرف زدن همه درباره پرسپولیس حرفه ای و اصولی است؟ ما سعی داریم فقط درباره مسائل فنی تیم خودمان حرف بزنیم اما در هفته های اخیر شاید هیچ تیمی اندازه پرسپولیس از داوری ضرر نکرده است.

ابراهیم شکوری درباره عذرخواهی محمد حسین زاهدی فر از تیم پرسپولیس تصریح کرد:

در بازی دربی داور از اخراج صد درصد بازیکن استقلال گذشت. اکنون متوجه نمی شوم زاهدی فر به عنوان یک داور و انسان جایز الخطا پس از اشتباهش عذرخواهی کرده چه اتفاقی رخ داده است. بیشتر از همه تیم ما متضرر شده است. با آن پنالتی تیم فولاد، یک گل دریافت کردیم، بازیکن مان کارت زرد گرفت و از دیدار بعدی محروم و به دلیل فشار عصبی مصدوم شد.

ابراهیم شکوری سخنگوی باشگاه پرسپولیس ادامه داد:

ضمن دریافت گل یک بازیکن ملی پوش خود را از دست دادیم. آیا عذرخواهی زاهدی فر تقصیر باشگاه پرسپولیس است و ما باید جواب پس بدهیم؟ فکر می کنم کارها با هم قاطی شده است. دوستان درباره پرداختن به مسائل فنی فرافکنی می کنند.

ابراهیم شکوری درباره آخرین وضعیت پرداخت مالیات برانکو ایوانکوویچ و فرصت ۲ ماهه وی به باشگاه پرسپولیس توضیح داد:

این خبر چندان خوش نیست اما طبق صحبتی که امروز مدیریت باشگاه با برانکو داشت توانستیم ۲ ماه از وی برای حل کردن وضعیت مالیاتی اش زمان بگیریم. متاسفانه قرارداد با خارجی ها در سال های اخیر ما را درگیر چالش بسیار بزرگی کرده است.
24-news.ir/vdcexx8p.jh8wzi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز