تاریخ انتشاريکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۷
استقلال و چند تیم لیگ برتری دیگرنسبت به استراحت بیشتر شاگردان یحیی گل محمدی به برنامه ریزی سازمان لیگ اعتراض کردند. اعتراضات به پرسپولیس در لیگ برتر در حالی هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود که مربیان و مسئولان تیم‌ها مسائلی را مطرح می‌کنند که جای بررسی و تامل دارد.
برنامه عجیب سازمان لیگ برای پرسپولیس
به گزارش خبر24،در این فصل از لیگ برتر اعتراض‌کردن و متهم‌کردن تیم‌های دیگر و مصاحبه‌های کادر فنی علیه بقیه تیم‌ها بیشتر از بقیه فصل‌هاست و به نظر می‌رسد حضور نداشتن تماشاگران هم در بیشترشدن تنش‌ها در داخل بازی نقش داشته است. تنش‌هایی که بعد از بازی به خارج از زمین هم کشیده می‌شود و باعث بیشترشدن حاشیه‌های لیگ برتر شده است.

پرسپولیس در این میان بیش از بقیه تیم‌ها مورد اتهام و اعتراض قرار گرفته و از هر موضوع درست یا نادرستی برای انتقاد از این تیم استفاده شده است. آخرین بحثی که درباره پرسپولیس مطرح شده، از سوی سرپرست استقلال بوده است.

پرویز مظلومی در آخرین مصاحبه‌اش به برنامه‌ریزی سازمان لیگ اعتراض و ادعا کرده که پرسپولیس با وجود داشتن بازی‌های عقب‌افتاده، زمان استراحت بیشتری از استقلالی‌ها دارد. او در این مورد گفت:

“الان پرسپولیس در جدول دو بازی کمتر از تیم ما و سایر تیم‌ها دارد اما برنامه‌ریزی سازمان لیگ به‌گونه‌ای است که این تیم هفته‌ای یک بازی انجام می‌دهد و ما هر پنج روز یک بازی و همین سبب اعتراض هواداران ما و سایر تیم‌ها شده و اعتقاد دارند عدالت برقرار نمی‌شود.”

اما سوال اینجاست که ادعای پرویز مظلومی تا چه حد صحت دارد؟ ‌پرسپولیس از ششم بهمن تا اول اسفند شش بازی باید انجام بدهد. برنامه بازی‌های شاگردان یحیی گل محمدی به شکل زیر است:

آلومینیوم- پرسپولیس ۶ بهمن

پرسپولیس- ماشین‌سازی ۱۱ بهمن

تراکتور-پرسپولیس ۱۶ بهمن

پرسپولیس- مس رفسنجان ۲۱ بهمن

پرسپولیس- پیکان ۲۶ بهمن

گل گهر سیرجان- پرسپولیس اول اسفند

بر اساس این برنامه پرسپولیس هر پنج روز یک بار به مصاف حریفانش می‌رود و تا اول اسفند با انجام بازی‌های عقب‌مانده، تعداد بازی‌هایش به سایر تیم‌ها می‌رسد. برنامه استقلال در این چند روز چگونه است؟

استقلال- سایپا ۴ بهمن

استقلال- نفت مسجدسلیمان ۱۰ بهمن

استقلال- نساجی ۱۷ بهمن

استقلال- سپاهان ۲۵ بهمن

با توجه به دو بازی کمتر پرسپولیس طبیعی است که پرسپولیس با فشردگی بیشتر و هر ۵ روز یک بار به میدان می‌رود. بر اساس این برنامه‌ریزی مشخص نیست که اعتراض مظلومی به چه قضیه‌ای بوده است. احتمالا او به فاصله بازی دو تیم در همین هفته اعتراض داشته است‌.

استقلال در این هفته برای بازی با سایپا پنج روز استراحت داشته و پرسپولیس هفت روز استراحت می‌کند و بعد به مصاف آلومینیوم اراک می‌رود. مدیر تیم استقلال به نظر می‌رسد بر اساس همین یک بازی اعتراضش را مطرح کرده و بقیه برنامه لیگ را با دقت نگاه نکرده است.

اعتراض دیگر مظلومی به زودتر بازی‌کردن استقلال نسبت به پرسپولیس و اطلاع حریف از نتایج آنهاست. اعتراضی که با توجه اینکه هنوز نیم فصل اول هم به پایان نرسیده نمی تواند زیاد منطقی باشد. زمان انجام بازی‌ها و هم‌زمانی آنها بیشتر در هفته‌های پایانی فصل که شرایط مدعیان قهرمانی و کاندیداهای سقوط اهمیت پیدا می‌کند، نه حالا که هنوز لیگ به نیم فصل نرسیده و هر روز شرایط جدول و چهره مدعیان تغییر می کند.
24-news.ir/vdcdf909.yt0xn6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز