; ?>; ?> وحشت ژنرال سابق صهیونیست از موشک‌ نقطه‌زن حزب‌الله | خبر24
تاریخ انتشارجمعه ۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۰
حتی اگر حزب‌الله چند صد فروند از این موشک‌های نقطه‌زن را در اختیار داشته باشد، همین تعداد نیز برای فرو بردن تمام فلسطین اشغالی در تاریکی آن هم به مدت یک سال کفایت می‌کند.
وحشت ژنرال سابق صهیونیست از موشک‌ نقطه‌زن حزب‌الله
به گزارش خبر24،‌ «اسحاق بریک» ژنرال سابق ارتش رژیم صهیونیستی به تازگی در گفت‌وگو با کانال ۷ تلویزیون رژیم صهیونیستی به قدرت موشکی جنبش حزب‌الله لبنان پرداخت.

به گزارش وبگاه «الاعلام الحربی المرکزی»، اسحاق بریک در این خصوص گفت که «اسرائیل» با ۱۵۰ هزار موشک حزب‌الله با یک تهدید موجودیتی مواجه است؛ موشک‌هایی که صدها فروند از آنها نقطه‌زن هستند و آن تعداد نیز که نقطه‌زن نیستند می‌توانند ده ها کیلوگرم مواد منفجره با خود حمل کنند. 

ژنرال بازنشسته ارتش رژیم صهیونیستی در ادامه با اشاره به اینکه موشک‌های حزب‌الله قادر هستند به هر نقطه از فلسطین اشغالی برسند، این موضوع را یک فجیع خواند و تأکید کرد که حتی اگر حزب‌الله چند صد فروند از این موشک‌های نقطه‌زن را در اختیار داشته باشد، همین تعداد نیز برای فرو بردن تمام فلسطین اشغالی در تاریکی آن هم به مدت یک سال کفایت می‌کند.

این ژنرال صهیونیست در این خصوص توضیح داد: «تنها [شلیک] سه یا چهار موشک نقطه‌زن به سمت نیروگاه برق کافی است که اسرائیل نتواند برق تولید کند. اینجا صحبت از کابلی نیست که سوخته شود و بتوان آن را تعویض کرد بلکه صحبت از یک نیروگاه برق است که باید دوباره ساخته شود. این موضوع درباره آب نیز صدق می‌کند».

اسحاق بریک ادامه داد: «اگر اسرائیل تصمیم بگیرد که ابزارهای دفاعی خود مثل گنبد آهنین، عصای جادو (سامانه ضدموشکی) و دیگر سامانه‌ها را در نقاط راهبردی مانند نیروگاه‌های برق و مخازن گاز متمرکز کند، در جبهه داخلی بی‌دفاع خواهد بود».

این مقام سابق صهیونیست همچنین تأکید کرد که تل‌آویو اکنون در وضعیتی قرار دارد که باید اکنون درباره اینکه از چه چیزی دفاع کند، تصمیم بگیرد؛ از ساکنان فلسطین اشغالی یا نقاط راهبردی که در این صورت نیز تنها قادر خواهد بود مدت زمان محدودی به مقابله ادامه دهد.

بر اساس این گزارش، اسحاق بریک گفت: «سناریویی که در نهاد امنیتی [رژیم صهیونیستی] آن صحبت می‌شود، ۳۰۰۰ موشک در روز است».
24-news.ir/vdcir3aq.t1awy2bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز