تاریخ انتشارجمعه ۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
طالبان در پی افزایش گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال عدم خروج نیروهای خارجی در مهلت تهیین شده در توافقنامه قطر گفت که اگر آمریکا به توافق پایبند نباشد این گروه برای استقلال افغانستان آماده هرگونه قربانی است.
طالبان آمریکا را تهدید کرد
به گزارش خبر24، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان درباره بررسی توافقنامه قطر توسط دولت بایدن با هشدار تلویحی برای از سرگیری حملات علیه نیروهای خارجی گفت: اگر آمریکا به توافقنامه متعهد بماند ما نیز متعهد می‌مانیم، وگرنه آماده هرگونه قربانی برای استقلال خود هستیم.

مجاهد به «شمشاد» گفت: «ما از بازنگری توافق نه خوشبین بوده و نه نگران هستیم، ما از خود اراده و تصمیم داریم».

وی افزود: «اگر حمایت و تامین مالی توسط خارجی‌ها نباشد و حلقه جنگ‌طلب داخلی به جنگ تشویق نشود، مذاکرات بین‌الافغانی حتماً به نتیجه رسیده و کامیاب می‌شود».

سخنگوی طالبان با تاکید بر خروج نیروهای خارجی از افغانستان تصریح کرد: عدم حضور و مداخله خارجی‌ها برای به نتیجه رسیدن و یک توافق بین‌الافغانی مهم است.

این در حالی است که وزرای دفاع کشورهای عضو ناتو قرار است امروز تصمیم‌گیری کنند که آیا تا زمان تعیین شده در توافقنامه قطر یعنی پایان آوریل سال ۲۰۲۱ (۱۱ اردیبهشت) افغانستان را ترک می‌کنند یا خیر.

شب گذشته نیز رئیس جمهور افغانستان و وزیر خارجه آمریکا درباره روند صلح افغانستان گفت‌وگو کردند اما جزئیات زیادی درباره محتوای این تماس منتشر نشده است.

پیش از این نیز دولت بایدن تاکید کرده بود که توافقنامه آمریکا با طالبان را مورد بررسی قرار خواهد داد اما هنوز چیزی درباره نتیجه این بازبینی اعلام نکرده است.
24-news.ir/vdcd9n09.yt0kj6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز