تاریخ انتشارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
منبعی آگاه در آمریکا به رسانه‌ای عربی گفت که دولت این کشور قصد دارد گزارش ترور روزنامه‌نگار مقتول سعودی در کنسول‌گری ریاض در استانبول را به صورت جزئی ماه آینده منتشر کند.
آمریکاگزارش قتل خاشقچی را منتشر می‌کند
به گزارش خبر24، منبعی آگاه در آمریکا مدعی شد که دولت این کشور قصد دارد گزارش اطلاعاتی درباره ترور «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار سعودی در کنسولگری عربستان سعودی را منتشر کند.

این منبع جمعه‌شب به وب سایت خبری «عربی ۲۱» گفت گزارش مذکور هفته اول ماه مارس آینده منتشر خواهد شد.

این منبع که نخواست نامش فاش شود، با این حال گفت که گزارش دولت بایدن در مورد قتل فجیع خاشقچی به صورت کامل منتشر نخواهد شد و برخی از ملاحظات سیاسی و امنیتی رعایت خواهد شد.

اطلاعات به ‌دست آمده توسط روزنامه واشنگتن پست نشان می‌دهد که محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی دستور قتل روزنامه‌نگار مخالف خود را صادر کرده است.

واشنگتن پست در این ارتباط نوشت که انتشار این گزارش چه بسا فضا بین دولت بایدن و ریاض را تا حدودی پر کند و باعث متشنج شدن اوضاع شود.

خاشقچی روزنامه‌نگار معروف سعودی که بعد از فرار از عربستان سعودی برای واشنگتن‌پست کار می‌کرد، دوم اکتبر سال ۲۰۱۸ برای دریافت ویزا به کنسولگری سعودی در شهر استانبول مراجعه‌ می‌کند و بعد از آن ناپدید می‌شود.

این روزنامه‌نگار سعودی در این محل به شکل فجیعی به قتل می‌رسد و بنا به گفته اطلاعات ترکیه جسد او  تکه تکه شده و با کوره نابود می‌شود.

گزارش سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا «سیا» نشان می‌دهد که آمر قتل خاشقچی کسی نیست جز محمد بن سلمان که اخیراً به اتهام تلاش برای ترور یک افسر اطلاعاتی سعودی در کانادا از او شکایت شده است.
 
24-news.ir/vdcep78p.jh8pfi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز