تاریخ انتشاريکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴
مدیر ارشاد اسلامی وزارت دین اندونزی از اعزام ۲۰۰ امام جماعت مساجد اندونزی به امارات خبر داد و گفت: در مرحله اول، حدود ۱۰۰ نفر توسط وزارت دین برای اعزام به امارات انتخاب شدند تا در گزینش اداره کل امور اسلامی و اوقاف امارات شرکت کنند.
۲۰۰ امام جماعت اندونزیایی به امارات اعزام می‌شوند
به گزارش خبر24، اندونزی ۲۰۰ امام جماعت مساجد واجد شرایط را برای خدمت در امارات متحده عربی به این کشور اعزام می‌کند.

جریدی، مدیر ارشاد اسلامی وزارت دین اندونزی با بیان اینکه معیارهای فقهی مربوط به شرایط لازم برای امامت مساجد در امارات وجود دارد، گفت: یکی از معیارها، برخورداری از تلاوت بهتر است. الحمدلله، ما قهرمانان ملی و بین‌المللی در مسابقه قرآن کریم زیاد داریم. همچنین شرط بعدی حفظ است که امامان مساجد اندونزی نیز این شرایط را دارند.

وی با بیان اینکه مشهور است که مسلمانان اندونزی جدا از برخورداری از تلاوت و مقدار زیادی حفظ، درک درستی از فقه معتدل دارند به طوری که هماهنگی آن با فقه مورد استفاده در کشور مقصد آسان است، در مورد اختلاف فقهی مربوط به قرائت جمله بسم الله در نماز افزود: ائمه جماعت مساجد اندونزی می‌توانند این مسئله را هماهنگ کنند، زیرا درک درستی از اهل سنت و جماعت دارند و مکتب ما اهل سنت و جماعت است که به مکتب فقه چهار امام مذهب رجوع می‌کند.

جریدی با اشاره به اینکه ولیعهد امارات متحده عربی به طور خاص از ۲۰۰ امام جماعت مسجد از اندونزی خواست تا در آنجا انجام وظیفه کنند. در مرحله اول، حدود ۱۰۰ امام توسط وزارت دین انتخاب شده و آماده‌اند تا در گزینش از اداره کل امور اسلامی و اوقاف امارات شرکت کنند، اظهار داشت:  همچنین در مجمع مشاوره دو جانبه همکاری بین جمهوری اندونزی و امارات به صورت مجازی وزیر دین اندونزی، یاقوت خلیل قومس به محمد مطر الکعبی، رئیس مرجع عمومی امور اسلامی و اوقاف امارات، همکاری مذهبی بین اندونزی و امارات را تأیید کرده است. این اولین جلسه وزیر دین و مقامات امارات پس از انتصاب توسط رئیس جمهور جوکو ویدودو، دسامبر ۲۰۲۰ است.

مدیر ارشاد اسلامی وزارت دین اندونزی ادامه داد: همکاری‌های زیادی بین اندونزی و امارات متحده عربی انجام شده است، به ویژه در مورد تفاهم نامه بین وزارت دین و مرجع عمومی امور اسلامی و اوقاف امارات که در ابوظبی که ۱۲ ژانویه ۲۰۲۰ امضا شد. رئیس جمهور جوکو ویدودو و ولیعهد شیخ محمد بن زاید در سفر رسمی به ابوظبی در اوایل سال ۲۰۲۰ شاهد امضای ۱۶ توافق‌نامه و تفاهم‌نامه همکاری بین اندونزی و امارات بودند. این توافق نامه همکاری در زمینه‌های مختلف از جمله آموزش، بهداشت، انرژی، بنادر، محیط زیست، وقف و امور اسلامی را شامل می‌شود. علاوه بر این، چندین برنامه همکاری مذهبی از جمله اعزام ائمه مساجد، تربیت مبلغان و ساخت مسجدی در سوراکارتا، جاوه مرکزی نیز بین اندونزی و امارات توافق شده است.
24-news.ir/vdcbw5b0.rhb0gpiuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز