تاریخ انتشاريکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵
اقتصاد ۲۴ به جزییات جدیدی از پرونده یکی از مدیران ارشد بانک مرکزی که امروز به اتهام فساد ارزی دستگیر شد، دست یافته است. خبر بازداشت این مدیر بانکی، امروز منتشر شد.
مدیر ارشد بازداشتی بانک مرکزی کیست+سوابق
به گزارش خبر24،دو منبع مطلع در حوزه پولی و بانکی، تایید کردند نام فرد مذکور صمد کریمی، رییس سابق اداره صادرات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است.

لازم به ذکر است کریمی به دلایل اعلام نشده در تاریخ ۲۵ آبان ۱۳۹۹ به دستور عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی از سمت خود برکنار و حسین چرخ انداز جایگزین وی شد. اما دو روز بعد، در تاریخ ۲۷ آبان ماه طی حکمی از سوی همتی، مسئولیت یکی دیگر از بخش‌های نهاد مرجع پولی و بانکی کشور را عهده‌دار و به عنوان سرپرست اداره ریسک بانک مرکزی منصوب شد.

از سوی دیگر صمد کریمی که امروز خبر بازداشتش بدون ذکر نام، بازتاب گسترده‌ای یافت، از زمان راه‌اندازی مرکز مبادلات ارزی بانک مرکزی در دولت دهم، در این اداره مهم و تاثیرگذار بر بازار ارز کشور فعالیت داشته است.

همچنین، پیش از این نیز سخنگوی قوه قضائیه از اخذ آخرین دفاع از سیف رئیس سابق بانک مرکزی و احمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی و ارسال پرونده آن‌ها به دادگاه خبر داده بود.

رسول سجاد و صالحی از دیگر مدیران ارزی بانک مرکزی در دوره مدیریت سیف هستند که پیش از این اخبار بازداشت و محاکمه آن‌ها در دادگاه‌های ویژه اقتصادی منتشر شده بود.

یادآور می‌شود اقتصاد۲۴ تا به این لحظه فقط به خبر بازداشت صمد کریمی دست یافته، از عناوین اتهامی نامبرده بی‌اطلاع است و بیان جزییات پرونده برعهده دستگاه قضایی خواهد بود.
24-news.ir/vdcexw8p.jh8pvi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز