تاریخ انتشارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶
سخنگوی وزارت امور خارجه در دیدار با مقامات دولت سوریه از مقاومت مردم سوریه در گذار از مرحله مقاومت نظامی در برابر تروریزم ابراز خوشحالی کرده و تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران همانند مرحله گذشته، در بازسازی اقتصادی و همکاری‌های فرهنگی در کنار دولت و ملت سوریه خواهد ماند.
ایران همانند گذشته در کنار سوریه خواهد ماند
به گزارش خبر24، سعید خطیب‌راده که در چارچوب همکاری‌های دو جانبه ایران و سوریه در حوزه‌های دیپلماسی عمومی، رسانه‌ای و فرهنگی‌ای به آن کشور سفر کرده بود، علاوه بر ملاقات با‌مقامات سوری، در نشست‌ها و جلسات اندیشکده‌ای، رسانه‌ای و نخبگانی شرکت کرد.

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه در خلال این سفر با فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه دیدار و در مورد آخرین وضعیت روابط دو کشور و همکاری‌های فرهنگی و رسانه‌ای بین وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سوریه گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، وزیر خارجه سوریه بر ضرورت توسعه همکاری‌های دو کشود در حوزه فرهنگی و رسانه‌ای تاکید کرد.

خطیب‌زاده در ادامه دیدار‌های خود، با وزیر اطلاع رسانی و فرهنگ، وزیر علوم و خانم بثینه شعبان مشاور ارشد رئیس جمهور سوریه دیدار کرد. در این ملاقات‌ها، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ضمن تاکید بر ضرورت توسعه همکاری‌های فرهنگی و رسانه‌ای دو کشور، از مقاومت مردم سوریه در گذار از مرحله مقاومت نظامی در برابر تروریزم ابراز خوشحالی کرده و تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران همانند مرحله گذشته، در بازسازی اقتصادی و همکاری‌های فرهنگی در کنار دولت و ملت سوریه خواهد ماند.

مقامات سوری نیز در این دیدار‌ها تاکید کردند که ملت سوریه هیچگاه ایستادگی ایران در کنار ملت سوریه را فراموش نخواهد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه برنامه‌های خود، علاوه بر سخنرانی در آکادمی دیپلماتیک سوریه و همچنین نشست در موسسه مطالعات راهبردی این کشور، در جلسه‌ای مشترک با اصحاب رسانه‌های سوریه شرکت کرده و‌به سوالات آن‌ها پاسخ داد.

دیدار با بشار جعفری قائم مقام وزارت خارجه سوریه و برخی دیدار‌های جانبی دیگر در چارچوب همکاری‌های دیپلماسی عمومی دو کشور از جمله برنامه‌های این سفر بودند.
24-news.ir/vdcgn793.ak93x4prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز