تاریخ انتشارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۰
مردم منطقه ایگوروت در کوهستان های شمال فیلیپین، در آویزان کردن تابوت های عزیزان از دست رفته شان مهارت پیدا کرده‌اند؛ این قبرهای آویزان در فاصله زیادی از زمین، روی صخره ها قرار گرفته اند و قدمتشان به بیش از ۲ هزار سال می‌رسد.
منطقه ای که مرده‌ها از کوه آویزانند!
به گزارش خبر24، مراسم سنتی تشییع مردگان در این قبرهای آویزان، هم اکنون چندان مرسوم نیست و هر چند سال یک بار اتفاق می افتد. یکی از باورهای مردم این منطقه برای آویزان کردن قبر مردگان در چنین ارتفاعی، این است که معتقدند این کار باعث نزدیک تر شدن مردگان به روح اجدادشان می شود اما این تنها دلیل فیلیپینی ها برای انجام این مراسم نیست و فاکتور های دیگری در این رسم دخالت دارند.

در گذشته که مردگان را در خاک قرار می دادند، سالمندان نگران این موضوع بودند. آن ها از ماندن در خاک ترس داشتند چون می دانستند که آب ممکن است هر لحظه وارد خاک بشود و باعث پوسیده شدن سریع بدن آنها بشود. این سالمندان ترجیح می‌دادند در مکانی دفن بشوند که اجسادشان سالم باقی بماند.

در صورت ماندن جنازه‌ها در خاک، این احتمال وجود داشت که بدن آن ها توسط سگ یا دیگر موجودات خورده بشود بنابراین این قبرها بالای صخره قرار داده شدند تا دست حیوانات به آن ها نرسد. همچنین در گذشته ها و در دوران جنگ معروف به سر بریدن، غارت گران وحشی که از نقاط مختلف کالینگا و شرق استان لونتوک به این منطقه حمله می کردند، به دنبال شکار سر بومیان این منطقه و بردن آنها به عنوان غنایم جنگی به خانه بودند. این هم دلیل دیگری برای قراردادن قبرها در ارتفاع بود تا کسی نتواند به آن ها دسترسی پیدا کند.
24-news.ir/vdcjhmem.uqea8zsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز