تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
مدیرعامل باشگاه فولاد در خصوص رفتار عربستانی ها با تیم فولاد در ریاض مطالبی را بیان کرد.
واکنش آذری به رفتار عربستانی‌ها با فولاد در ریاض +عکس
به گزارش خبر24، تیم فولاد ایران روز گذشته برای دیدار پلی‌اف لیگ قهرمانان آسیا به ریاض سفر کرد و البته رفتار مناسب سعودی‌ها با تیم فولاد باعث شد تا این تیم بدون هیچ مشکلی، فرودگاه ریاض را از مسیر سی‌آی ‌پی ترک کند و با اتوبوس‌های اختصاصی به هتل محل اقامت خود برود.

این رفتار مناسب عربستانی ها، واکنش سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد را در پی داشته است، وی در صفحه شخصی خود نوشت:

سال ۱۹۷۱ دیپلماسی پینگ پنگ، جهان و روابط بین کشورها را دگرگون کرد. فوتبال به مراتب ورزش تاثیر گذارتر و قدرتمندتری در تاریخ ورزش جهان است، آن حد تاثیرگذار که به راحتی می‌تواند بسیاری از روابط دیپلماتیک را که به تیرگی گراییده بهبود ببخشد.
ورزش محل دوستی ،تشریک مساعی و انسانیت است، کاش همه چیز در قالب دوستی و محبت حرکت کند و مانند محیط ورزش دیگر محیط‌های موجود در  توسعه دوستی‌ها و روابط سختی های خاص خود را تسهیل کند.
رفتار مقامات فدراسیون فوتبال عربستان در استقبال و امور مربوط به ورود تیم فولاد خوزستان ایران به ریاض، من را به یاد آن دیپلماسی معروف پینگ پنگ انداخت، رفتاری بسیار محترمانه و مودبانه که ما انتظارش را نداشتیم و به نوعی احساس غرور کردیم. شاید هم به خاطر حرکات و مصاحبه هایی بود که من قبل از ورود و پرواز به عربستان داشتم، ولی روی هم رفته باید بگویم:
درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد
نهال دشمنی بر کن که رنج بی شمار آرد.
شاید دیپلماسی فوتبال را دنبال کنند.خدا چه می‌داند.
به امید موفقیت و سربلندی ایران و ایرانی.

عکس| تشکر ویژه آذری از میزبانی عربستانی‌ها
 
 

  •  
24-news.ir/vdcf1tdv.w6d1eagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز