تاریخ انتشارجمعه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۹
روزنامه الا‌خبار لبنان در یادداشتی به تشکیل کابینه توسط «سعد الحریری» و موانع جدید آن پرداخت:
سعد الحریری و ناکامی‌های بی‌پایانش!
به گزارش خبر24، الحریری همچنان در حال سفر به خارج از مرزهای لبنان برای جلب رضایت طرف‌های خارجی بابت تشکیل کابینه است. وی خوب می‌داند که در حال وقت کشی است؛ سعودی‌ها دیگر روی او حساب باز نمیکنند بلکه به دنبال هموار کردن راه برای "نواف سلام" جهت تصدی نخست‌وزیری دولت آینده در لبنان هستند.

منابع مطلع عربستا‌نی اعلام کردند یک مسئول عربی بلند پایه اخیرا با بن سلمان دیدار کرده و از او برای لبنان درخواست کمک کرده، بن سلمان نه تنها این پیشنهاد را رد کرده بلکه اظهار داشته که عربستان از سال 2005 تا کنون بیش از 20 میلیارد دلار در لبنان هزینه کرده است.

در سفر اخیر حریری به "و‌اتیکان" دوباره همان بهانه‌های قدیمی رو  شد، دوباره میشل عون و حزب‌الله را متهم به تعطیل کردن دولت لبنانی کرد. در واقع حریری دچار تحلیل ناصواب شده است. او خوب می‌داند که یکی از دلایل وخیم شدن اوضاع در لبنان و رسیدن کشور به لبه پرتگاه، شیوه بانکداری خانواده‌های حاکم است که خاندان حریری یکی از آنها است.

نخست وزیر  مکلف لبنانی اعلام کرد که با تشکیل دولت به قطع بسیاری از مشکلات حل خواهد شد و اسقف اعظم پاپ فرانسیس پس از تشکیل دولت به لبنان سفر خواهد کرد.

لبنان در حال غرق شدن است، در حالی که سفرهای خارجی سعد حریری به یک عادت تبدیل شده است، از طرفی بن سلمان به دنبال نابودی کامل لبنان است، ولی گویا سعد و دوستانش در خواب ناز تشریف دارند.
24-news.ir/vdcfcxde.w6dxyagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز