تاریخ انتشارجمعه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۴
رئیس ستاد فرماندهی تروریست های آمریکایی موسوم به سنتکام اعلام کرد که واشنگتن هنوز تصمیمی برای خروج از عراق ندارد.
آمریکا: فعلا از عراق خارج نمی شویم
به گزارش خبر24 به نقل از بغداد الیوم، «کنث مک کنزی» رئیس ستاد مرکزی فرماندهی تروریست های آمریکا موسوم به سنتکام اعلام کرد: خروج نیروهای آمریکایی از عراق در زمان نزدیک اتفاق نمی‌افتد.

وی ادامه داد که حضور نظامیان آمریکایی - بخوانید تروریست - در عراق به درخواست دولت عراق بوده؛ ما همچنان با همکاری با ائتلاف بین المللی در حال نبرد با داعش هستیم و این نبرد هنوز پایان نیافته است.

این فرمانده تروریست‌های آمریکایی با اشاره به نقش ارتش عراق در جایگاه فرماندهی خاطرنشان کرد که عراقی‌ها، خود وارد نبرد با عناصر تروریستی می‌شوند و وظیفه ما از نبرد به پشتیبانی و آموزش تغییر کرده است. مک کنزی اعلام کرد که نظامیان آمریکایی - بخوانید تروریست - دیگر عملاً وارد جنگ با عناصر تروریستی - بخوانید همدستان آمریکا - نمی‌شوند و ما خواستار گسترش این رویکرد هستیم.

این اظهارات در حالی بیان شده است که پارلمان عراق، دی ماه سال ۹۸، در پی اقدام جنایتکارانه آمریکا در ترور سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و شهید ابومهدی المهندس نائب رئیس سازمان حشد شعبی، طرح اخراج نظامیان تروریست آمریکایی از خاک این کشور را تصویب کرد.

علی‌رغم آنکه واشنگتن پس از گذشت حدود یک سال و نیم از تصویب طرح پارلمان عراق مبنی بر خروج نیروهای بیگانه از خاک عراق تخطی کرده است، فرمانده ترویست‌های این کشور در منطقه آنچه را که بازوهای ایران در منطقه خواند، عامل نقض حاکمیت عراق قلمداد کرد و ضمن اشاره به درگیری با آن‌ها، گفت که سنتکام اقدامات لازم برای محافظت از نیروهای خود را انجام می‌دهد.

گفتنی است تروریست های آمریکایی مستقر در عراق تا کنون در مقابل حملات مقاومت عراق علیه حضور نامشروع شان، به شدت آسیب پذیر بوده و در برابر این حملات صرفا چند حمله نظامی محدود و کم نتیجه و به شدت تبلیغاتی علیه مقاومت داشته است.
24-news.ir/vdchiznq.23nv6dftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز