تاریخ انتشاريکشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۰
سازمان فضای مجازی سراج به مناسبت 12 اردیبهشت ماه سالروز شهادت شهید مرتضی مطهری و پاسداشت مقام معلم، پیام تبریکی را منتشر کرد.
معلمان جهادگران عرصه علم و معرفت هستند
به گزارش خبر24 متن این پیام به شرح زیر است.

از پدر گر قالب  تن  یافتیم
از معلم جان روشن یافتیم

۱۲ اردیبهشت ماه سال‌روز بزرگداشت معلم اخلاق و ایثار شهید مرتضی مطهری است که یکی از روزهای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی به شمار می رود. تقارن این روز با ماه بهار قرآن رمضان المبارک نیز می‌تواند حکمت و پند آموز باشد.

خداوند رحمان در آیات اولیه سوره مبارکه علق، ضمن اشاره به خلقت انسان، فرمان تعلیم را به پیامبر اسلام داده و می فرماید: "اقرأ و ربک الاکرم، الذی علم بالقلم، علم الانسان ما لم یعلم". چه حکیمانه خداوند در این آیات اولین وحی، خود را یک معلم خوانده و تمامی انبیا الهی را نیز به سان معلمی مهربان و دلسوز برای مردم معرفی نموده است. 

معلمان نقش تعیین‌کننده و سرنوشت‌ساز در امر پیچیده انسان‌سازی دارند چرا که آنها تربیت‌کنندگان نسل بعدی محسوب می‌شود. بنیان‌گذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (رحمه الله علیه) همانطور که متعدد در بیانات و آثار خود به نقش بی بدیل معلمان در سرنوشت آدمی اشاره داشته است، شکوفایی و تعالی آنها را چیزی شبیه انبیا الهی در میان مردم برشمرده است.

از آنجایی که سازمان فضای مجازی سراج سالیانی است در مسیر آموزش نحوه حضور انقلابی، مومنانه و هوشمندانه در فضای مجازی گام‌هایی هر چند کوچک برداشته است، بر خود لازم می‌داند تا در این روز ارزشمند و مهم که به نام و یاد جهادگران عرصه علم و معرفت، ایثارگران راه دانش و هادیان نورافروز مسیر دانش‌آموزان و دانش‌پژوهان نام‌گذاری شده است، عرض خداقوت و ارادت خالصانه محضر شما معلمان محترم داشته و دستان پر مهر شما معلمان، مدرسان و مربیان عزیز را که سعادت همکاری و همراهی با خود را داشته است، به گرمی بفشارد و از تمامی زحمات بی دریغ شما عزیزان، قدردانی و سپاسگزاری نماید.
24-news.ir/vdcjo8ea.uqeytzsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز