تاریخ انتشارسه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۰
کدخدایی گفت: مصوبه شورای نگهبان اصلا مصداقی نیست و تعیین ملاک‌ها و شرایط است.
کدخدایی: مصوبه شورای نگهبان مصداقی نیست
به گزارش خبر24 به نقل از باشگاه خبرنگاران، سخنگوی شورای نگهبان در توضیح مصوبه این شورا اظهار داشت: ما مسئول اقدامات آقای رئیس جمهور و بخش‌های مختلف نیستم و آقایان هم طبق تشخیص خودشان اقداماتی را انجام می‌دهند. اینجا یک خلط مبحثی ایجاد شده و می‌گویند که قانون‌گذاری شده است که این طور نیست.

وی ادامه داد: خیلی خنده دار است که شورای نگهبان تصمیم‌گیری خود را منوط به آمدن یا نیامدن یک یا دو فرد کند، اگر معیار سن ملاک است، این مصوبه برای یک انتخابات تصویب نشده است و اگر فردی که در این دور سنش اجازه حضور در انتخابات را نمی‌دهد، دور بعدی می‌تواند در انتخابات ثبت‌نام کند، پس شورای نگهبان برای نیامدن افراد این مصوبه را تصویب نکرده است.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: اگر شورای نگهبان خدایی ناکرده قصدی داشت که مانع این افراد شود، طوری مصوبه را می‌نوشت که هیچ کدام از این افراد نتوانند ثبت نام کنند، نه اینکه مثلا برای یک نفر ممانعت ایجاد کند. این مصوبه اصلا مصداقی نیست و تعیین ملاک‌ها و شرایط است.

کدخدایی اضافه کرد: شورای نگهبان به هیچ عنوان ادعایی ندارد که قانون گذاری کرده است و در واقع این یک مصوبه‌ای است که ما در طول انتخابات چنین تصمیماتی را داریم و به وزارت کشور اعلام می‌کنیم و وزارت کشور هم باید آن را اجرا کند.

وی گفت: در دوره گذشته، تشخیص اعضای شورای نگهبان این بود که انتخابات نباید از ساعت ۲۴ عبور کند. این مصوبه را به وزارت کشور اعلام کردیم و وزارت کشور نیز اجرا کرد.
24-news.ir/vdcgtn9u.ak9zq4prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز