تاریخ انتشارشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷
مدیرعامل شرکت لوک‌اویل روسیه گفت: خوشحال می‌شویم پس از لغو تحریم‌های‌آمریکا دوباره وارد پروژه‌های نفتی ایران شویم.
مشارکت احتمالی روسیه در پروژه های نفتی ایران
به گزارش خبر24، به نقل از S&P گلوبال واجت آلپروف مدیرعامل شرکت لوک‌اویل روسیه، اعلام کرد: خوشحال می‌شویم پس از لغو تحریم‌های‌ آمریکا دوباره برای ورود به پروژه‌های نفتی ایران به مقامات ایرانی به مذاکره بنشینیم.

در سال 2018 و پیش از خروج آمریکا از برجام لوک‌اویل در حال مذاکره با مقامات ایرانی برای توسعه دو میدان نفتی منصوری و آب‌تیمور بود و این مذاکرات اتفاقات پیشرفت خوبی هم داشت. اما پس از خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌های نفتی این گفت‌وگوها نیمه‌کاره رها شد.

آلپروف در حاشیه مجمع اقتصادی سن‌پترزبورگ گفت: ما در مراحل پیشرفت مذاکرات بودیم و تقریبا تمام اسناد برای توسعه میدان منصوری آماده بود.

وی تأکید کرد: اگر تحریم‌ها لغو شوند ما با خوشحالی دوباره مذاکرات را از سر گرفته و به این پروژه‌ها ورود می‌کنیم. میدان نفتی منصوری در جنوب خوزستان معادل 3.1 میلیارد بشکه نفت دارد.

دیروز هم نیکولای شلگینف وزیر انرژی روسیه با رضا اردکانیان، وزیر نیروی ایران در حاشیه نشست اقتصادی سن‌پترزبورگ دیدار و درباره سرمایه‌گذاری‌ها و پروژه‌های مشترک با وی گفت‌وگو کرد.

در حال حاضر آمریکا، ایران و مقامات اروپایی در حال مذاکرات برای احیای برجام هستند و قرار است ششمین دور این مذاکرات هفته آینده در وین برگزار شود.
24-news.ir/vdcbzsbz.rhb85piuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز