; ?> نمکی: نامزدها به موضوع سلامت و کرونا ورود نکنند | خبر24
تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۸
وزیر بهداشت به مباحث مرتبط با سلامت که در مناظره روز گذشته کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری مطرح شد، واکنش نشان داد و گفت: در نمایش ناشیانه دیروز هم از راست خوردیم و هم از چپ که این هم استقلال ما را نشان می‌داد که ما زیر بیرق جریان و جناحی نیستیم، بلکه افراد مستقلی هستیم و دل در گرو عشق مردم و رضایت خداوند داریم.
نمکی: نامزدها به موضوع سلامت و کرونا ورود نکنند
به گزارش خبر24، سعید نمکی وزیربهداشت روز چهارشنبه در همایش ایمنی غذا در دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: خواهش کردم در بحث انتخابات به موضوع سلامت ورود نکنید. تلاش من همواره این بوده که وزارت بهداشت را از سیاست عاری کنم. من وزیر همه مردم اعم از شیعه، سنی، کلیمی، مسیحی، زرتشتی، اصولگرا، اصلاح طلب، بی دین، بی خط و خطی، زندانی محکوم به اعدام هستم.
 
وزیر بهداشت گفت: برخی به اشتباه و ناشیانه ابراز ارادت من به مقام معظم رهبری را تفسیر به خطی بودن کردند، بسیار اشتباه می‌کنند، بنده به هیج جریان سیاسی وابسته نیستم و نخواهم بود، من سیاست بلدم، اما در این وادی نیستم، زیرا سیاست انسان را جزم اندیش می‌کند، صداقت و رفتار صادقانه را از بین می‌برد، زیرا شاعر دیارم گفت، «من قطاری را دیدم که سیاست می‌برد و چه خالی می‌رفت». اینکه از راست‌ترین راست و چپ‌ترین چپ ضربه می‌خوردیم معنایش این است که به هیچ جریان سیاسی تعلق نداریم.

نمکی افزود: از حرف‌های که می‌زنند نمی‌رنجم، اما این حرفه‌های بی انصافانه دل همکاران من را که در ۱۶ ماه گذشته با دست‌های خالی و بسته، اما با چشم‌های باز و دل‌های مالامال از عشق لحظه‌ای درنگ نکردند، می‌شکند، مدیریت کرونا نشانه لیافت و بی لیاقتی کشورهاست و در آینده کشور‌ها را بر اساس مدیریت کرونا ارزیابی می‌کنند.
وی ادامه داد: در ۱۶ ماه گذشته با دست خالی با خزانه خالی و بانک مرکزی بدون پول، همکاران من با بزرگ منشی پای کار بوده اند. من فقط یک سرباز بودم. فرماندهان اصلی کسانی بودند که شهید شدند. کسانی که زمانی که ماسک نداشتیم تن به آتش زدند و جلو رفتند و خود را به طوفان بلا سپردند.

وزیر بهداشت گفت: زمانی که گوشت و مرغ نبود زمانی که تخم مرغ مشکل داشت، نگذاشتیم ۴۷۵۰ قلم دارو کمیاب شود نگذاشتیم مثل انگلیس و فرانسه حتی یک بیمار کووید و غیرکووید و حتی یک بیمار ضربه مغزی پشت در بیمارستان بماند، اگر یک بیمار دچار ضربه مغزی پشت در بیمارستان می‌ماند همین اصحاب رسانه آن را منتشر می‌کردند.

نمکی ادامه داد: مدیون اصحاب رسانه هستم، کسانی که به خاطر ماسک نزدن مردم و تذکر دادن کتک هم خوردند، اما همکاران من چهار موج سنگین را مدیریت کردند. نگذاشتند به مردم فشار بیاید. حتی یک اتاق عمل اورژانسی تعطیل نشد. یک میلیارد و و ۲۰۰ میلیون یورو کمتر از ارز سال ۹۷ برای دارو هزینه کردیم، اما کمبودی نداشتیم.

وی گفت: آدمی که نمی‌داند کرونا یعنی چی و این ویروس با ویروس‌های دیگر چه فرقی دارد، در مورد مدیریت کرونا اظهار نظر می‌کند، همه اختیارات را سه روز به شما تفویض می‌کنیم اگر توانستید کرونا را مدیریت کنید به شما رأی می‌دهیم و اعلام می‌کنیم شما نه سه ماهه بلکه ۳۰ روزه می‌توانید مشکل کرونا را حل کنید.

وزیر بهداشت ادامه داد: اگر می‌خواهید به اقتصاد، به فرهنگ به هر چه می‌خواهید حمله کنید، اما پا به عرضه کرونا نگذارید، چون نه بلد هستید و نه این مجموعه جایی نیست که افراد نا بلد اظهارنظر کنند. با امکاناتی که داشتیم بی نقص‌ترین و موفق‌ترین کارنامه را داشتیم ای. این را من نمی‌گویم، سازمان بهداشت جهانی می‌گوید. ۲۰ روز پیش یک هیئت آمدند و از کا‌های انجام شده حیرت کردند.
24-news.ir/vdceno8f.jh8zxi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز