تاریخ انتشارجمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۲
اخبار رسانه ها در روزهای اخیر حاکی از افزایش قیمت تخم مرغ در نتیجه انفعال دولت حسن روحانی و نبود نظارت و رهاسازی بازار است. افزایش قیمتی که رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران بهانه آن را صادرات و بالارفتن تقاضای مصرف می داند.
عدم نظارت دولت تخم مرغ را گران تر کرد
به گزارش خبر24، مهدی یوسف خانی در پاسخ به سئوال ایسنا درباره اینکه قیمت تخم مرغ در روزهای اخیر چقدر بالا رفته است، بدون اشاره به اینکه ماهیت اتحادیه ای او حل مشکلات مرتبط با حوزه کاری اش است، گفت: قبلا قیمت تخم مرغ کمتر از نرخ مصوب هم شده بود و  هرکیلو از آن ۱۲تا ۱۳ هزارتومان و هرشانه حدود ۲۷ هزارتومان خریداری می شد. اما در حال حاضر قیمت  هرشانه تخم مرغ  به مرز ۳۸هزارتومان رسیده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران در پاسخ به چرایی این افزایش قیمت تخم مرغ گفت: علت این افزایش قیمت، صادرات است. البته مصرف داخلی هم افزایش یافته است!!

گفتنی متاسفانه در سالیان اخیر مدیران اتحادیه ها به خصوص در حوزه مواد غذایی و کالاهای اساسی، کاملا منفعل و ناکارآمد به نظر رسیده و لازم است دولت آینده نسبت به برچیدن بساط دفاتر اتحادیه هایی که جز اخذ پول از اعضا و وقت گذرانی در محل اتحادیه بدون ارائه خدمات مشخص و مستند کار دیگری ندارند، اقدام عاجل انجام دهد.

 
24-news.ir/vdccmoqm.2bqso8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز