تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۵
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با همراهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در بازدید از ربات های پزشکی ایران ساخت، بر توان بالای شرکت های دانش بنیان در تولید تجهیرات پزشکی «ایران ساخت» تاکید کرد.
ربات‌های پزشکی ایران‌ساخت به نمایش درآمدند
به گزارش خبر24 به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نمایشگاه دائمی محصولات دانش‎بنیان صادراتی ایران در محل دائمی نمایشگاه‎های بین‎المللی تهران با نام «خانه نوآوری و فناوری ایران»، میزبان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بود.

توسعه دانش پزشکی با شبیه‌سازهای ایران‌ساخت

سورنا ستاری در این مراسم با اشاره به محصولات ارائه شده در این نمایشگاه، گفت: دکتر نمکی همواره حامی شرکت‌های دانش‌بنیان است. وزارت بهداشت در حوزه دارو و درمان نقش کلیدی ایفا می‌کند و در ماه‌های اخیر، همکاری در زمینه توسعه آموزش پزشکی که در قالب سیمیلاتورهای آموزشی گسترش یافته بیشتر شده است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان این‌که استفاده از تجهیزات فناورانه ایران‌ساخت به توسعه دانش پزشکی منجر می‌شود، ادامه داد: این کار کیفیت آموزش پزشکی را ارتقا خواهد داد و پژوهش را وارد دانشکده های پزشکی می‌کند. این اتفاق نو در حوزه آموزش های پزشکی است و با نگاهی به سطح فناوری این دستگاه‌ها متوجه خواهیم شد که هرکدام دنیایی از کار نوآورانه است که برخی از آن‌ها حتی نمونه مشابهی خارجی ندارد.

به گفته رییس بنیاد ملی نخبگان، تولید نمونه ایران‌ساخت این دستگاه ها اتفاق بزرگی در حوزه آموزش کشور است و  این دستگاه‌ها با حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و حمایت ۵۰ درصدی معاونت علمی و فناوری به زودی وارد پروتکل های آموزش می شوند.
24-news.ir/vdcaeen0.49nui15kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز