تاریخ انتشارجمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۰
رئیس دادگستری چالوس با تکذیب خبر بازداشت یکی از نامزد‌های شورای اسلامی شهر چالوس، از شناسایی و دستگیری هشت نفر از حامیان نامزد‌های شورای این شهر به اتهام تخلفات انتخاباتی خبر داد.
تخلف انتخاباتی در چالوس ۸نفر را روانه زندان کرد
به گزارش خبر24، بعضی از کاربران شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی از ساعاتی پیش ادعای دستگیری یکی از نامزد ششمین دوره شورای اسلامی شهر چالوس را به اتهام خرید و فروش رای منتشر کردند.

علی ادبی فیروز جایی عصر جمعه گفت که هیچ نامزدی دستگیر یا بازداشت نشده است و افراد دستگیر شده هم سردسته‌های گروه‌های تبلیغاتی برخی نامزد‌ها هستند که بر اساس گزارش‌های مردمی و نیز سرکشی بازرسان ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات تبلیغات انتخاباتی شناسایی و پس از تشکیل پرونده روانه زندان شدند.

طبق ماده ۳۲ قانون انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا‌ها هر گونه تقلب و تزویر در انتخابات و اعمال خلاف این قانون و آئیننامه اجرایی، خرید و فروش رای، رای با شناسامه دیگران و دیگر تخلفات انتخاباتی جرم محسوب می‌شود.

رئیس دادگستری چالوس اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های اولیه، متهمان دارای سابقه تخلف در این زمینه بودند و به هنگام دستگیری هم از آنان مقادیری وجه نقد هم کشف شد ضمن اینکه خودروهایشان نیز برابر قانون توقیف و به پارکینگ منتقل شده است.

ادبی فیروجایی خطاب به شهروندان چالوسی افزود: تمامی اطلاعات منتشره در صفحات شبکه‌های اجتماعی پیام رسان رصد خواهد شد و در صورت مشاهده هرگونه تبلیغات در روز برگزاری انتخابات، برابر قانون با کاربران فضای مجازی و نیز نامزد مدنظر شورای شهر و روستا برخورد قانونی خواهد شد.

پیش از این نیز برای پنج نفر از نامزد‌های شورای اسلامی شهر چالوس به اتهام راه اندازی کارناوال‌های تبلیغاتی و رعایت نکردن قوانین تبلیغات انتخاباتی تشکیل پرونده شده بود.
24-news.ir/vdccmpqm.2bqii8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز