تاریخ انتشاريکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱
صحن حضرت زهرا (س) که تاکنون بیش از ۹۸ درصد پیشرفت داشته است، هم‌اکنون مراحل پایانی را طی می‌کند و زمستان امسال به صورت کامل به بهره‌برداری می‌‍رسد.
تکمیل نهایی صحن حضرت زهرا(س) در نجف + عکس
به گزارش خبر24،احداث صحن حضرت زهرا (س) در جوار حرم امام علی(ع) با مساحت ۲۲۰ هزار مترمربع در دو بخش زیارتی و غیرزیارتی از اوایل دهه ۹۰ به همت ستاد بازسازی عتبات آغاز شد و قرار بود این صحن اواخر سال ۹۷ تکمیل شود. اما با توجه به برخی تغییرات و جابه‌جایی نیروهای ستادی، روند تکمیل این صحن به تعویق افتاد و هنوز هم صحن حضرت زهرا (س)  به صورت رسمی افتتاح نشده است.
 
تکمیل صحن حضرت زهرا(س) در نجف به مرحله نهایی رسید+جدیدترین تصاویر
 
البته به گفته آقای مجید نامجو، جانشین ستاد بازسازی عتبات، بخش زیارتی صحن حضرت زهرا (س) با مساحت بالغ بر ۱۰۰ هزار مترمربع تکمیل شده و در سال‌های اخیر نیز در اختیار زائران اربعین قرار گرفته است. اما بخش غیرزیارتی صحن حضرت زهرا (س) همچنان در حال تکمیل است و مراحل پایانی را طی می‌کند.

وی با بیان اینکه زیباکاری و کاشی‌کاری بخشی از صحن حضرت زهرا (س) به اتمام رسیده است، می‌گوید: اکنون نیز بخش غیرزیارتی شامل موزه، کتابخانه، ساختمان اداری و ... در حال تکمیل است و تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد و صحن حضرت زهرا (س) در اختیار متولیان حرم حضرت علی (ع) قرار خواهد گرفت، اما به طور حتم در تاریخ تلاش ایرانیان برای توسعه و بازسازی حرم امام علی (ع) باقی خواهد ماند.

صحن حضرت زهرا (س) تاکنون بیش از ۹۸ درصد پیشرفت داشته است و دلیل کُندی روند تکمیل این صحن، مشکلات در تردد نیروهای ستادی به دلیل شیوع کرونا و همچنین ارسال برخی تجهیزات مورد نیاز است.

در ادامه جدیدترین تصاویر از صحن حضرت زهرا (س) را که بیش از ۹۸ درصد پیشرفت داشته است، مشاهده می‌کنید:
  
 
 
 
24-news.ir/vdcd5905.yt0xx6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز