تاریخ انتشاريکشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۲
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا شنبه شب ورود بیماری آبله میمون به این کشور را تایید کرد.
بیماری آبله میمون؛ معضل جدید آمریکا
به گزارش خبر24، ، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا و سازمان خدمات درمانی ایالت تگزاس اعلام کردند که یکی از ساکنان این ایالت که از نیجریه به تگزاس سفر کرده به بیماری آبله میمون مبتلا شده است.

مقامات گفتند که این مرد از لاگوس، نیجریه پرواز کرده و در ۹ ژوئیه به آتلانتا رسیده است.

وزارت بهداشت و خدمات انسانی شهرستان دالاس روز جمعه تأیید کرد که این فرد ناشناس در وضعیت پایدار و در حال حاضر در قرنطینه است. تصور می‌شود که این اولین مورد بیماری آبله میمون در تگزاس باشد.

سی‌دی‌سی در حال حاضر به کمک شرکت‌های هواپیمایی در حال بررس وضعیت افرادی هستند که با این فرد در پراوز بودند؛ به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا سلامتی مسافران باید بررسی شود.

مسافران این پروازها به دلیل بیماری همه گیر کووید ۱۹ مجبور به استفاده از ماسک در پرواز و در فرودگاه‌های ایالات متحده بودند. بنابراین، اعتقاد بر این است که خطر انتشار آبله میمون از طریق قطرات تنفسی به دیگران در هواپیما و در فرودگاه کم است.

 سازمان  جهانی بهداشت  نیز پیش از این اعلام کرده بود، دو مورد از موارد بسیار واگیردار این بیماری، اکنون در انگلیس به تأیید رسیده است. به نظر می‌رسد این بیماری در ماه مه بوسیله یک مردی که در ایالت دلتای نیجریه زندگی و کار می‌کرده، به انگلیس آورده شده است.

آبله میمون بیماری نادر عفونی و نتیجه ورود یک ویروس به بدن است؛ این بیماری واگیردار است.آبله میمون یک بیماری ویروسی نادر اما بالقوه جدی است که به طور معمول با بیماری شبیه آنفولانزا و تورم غدد لنفاوی شروع می شود و به صورت بثورات گسترده در صورت و بدن پیشرفت می‌کند.
24-news.ir/vdcewe8f.jh8evi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز