تاریخ انتشارچهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۷
همزمان با عید سعید غدیر در بیش از 100 امامزاده استان تهران جشن غدیر برگزار می‌شود. همچنین راه‌‌اندازی کاروان شادی در سطح شهر از دیگر اقدامات بقاع متبرکه به مناسبت عید غدیر است.
راه‌اندازی کاروان شادی غدیر در 30 نقطه تهران
به گزارش خبر24، حجت‌الاسلام سیدهاشم حسینی، معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان تهران در گفت‌وگو با فارس با اشاره به برپایی مراسم عیدغدیر در بقاع متبرکه تهران اظهار داشت: با توجه به شیوع کرونا مراسم عیدغدیر با رعایت نکات بهداشتی برپا خواهد شد و سعی شده در فضای باز امامزاده‌ها مراسم جشن غدیر تدارک دیده شود.

وی با بیان اینکه در برخی امامزاده‌های استان تهران امشب و در برخی دیگر فردا جشن غدیر برگزار می‌شود، افزود: در جشن غدیر علاوه بر برگزار مسابقات جذاب به ویژه برای کودک و نوجوان، جنگ شادی هم برگزار می‌شود. همچنین نورافشانی و پخش مولودی و سرود از دیگر برنامه‌های امامزاده‌ها در جشن غدیر است.

حجت‌الاسلام حسینی در ادامه به اهمیت آشنایی با غدیر اشاره کرد و گفت: عیدغدیر مهمترین عید شیعیان است و باید این عید بزرگ را پاسداشت و کودکان را با آن آشنا کرد. به همین دلیل باید جشن غدیر بسیار باشکوه برنامه‌ریزی و اجرایی شود.

معاون فرهنگی اوقاف و امورخیریه استان تهران با بیان اینکه فرهنگ غدیر ترویج دهنده اسلام ناب محمدی است، تصریح کرد: از امشب تا روز جمعه کاروان شادی نیز در مناطق مختلف تهران با پخش سرود حرکت می‌کند تا فضای شهر را نورانی و غدیری کند؛ به طوری که در بیش از ۳۰ نقطه تهران همچون خیابان آزادی، امام حسین، میدان انقلاب، تهرانپارس، نازی آباد، شمیرانات، تجریش، پیروزی، قیام، شهرری، رودکی، شمشیری، کارگر و سایر مناطق تهران کاروان شادی حرکت خواهد کرد.
24-news.ir/vdchxvnq.23nmxdftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز