تاریخ انتشارجمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
کتایون ریاحی در جدیدترین افشاگری خود خبر از اقدام به خودسوزی اش داد.
تصمیم به خودسوزی کتایون ریاحی!
به گزارش خبر24، کتایون ریاحی بازیگر زن ایرانی، به دنبال خودسوزی و مرگ سحر خدایاری که اقدام به خودسوزی کرده بود، به تصمیمی شبیه او، اعتراف کرد و گفت افشین یداللهی جلوی این کارش را گرفته است. او می‌گوید می‌خواسته خودسوزی کند.

کتایون ریاحی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: یک روز تاریک، تلخ و سیاهِ جور و ستم در اسفند ۹۵، تصمیم گرفتم جلوی قوه‌ی قضاییه خودسوزی کنم...

از چندنفری که می‌دانستند، تنها افشین یداللهی دست‌به‌کار شد، مثل همیشه، همچون یک فرشته... مرا واداشت بمانم و چند روز بعد خودش رفت...

اکنون هستم، ماندم و پیروز شدم و همچنان با شجاعت هستم ...

دخترم! سحر جان! متأسفم کسی نبود تو را از این کار منصرف کند...

بیایید همه به کمپین بیدار_شویم بپیوندیم و در این راه بیدار کنیم دختران و پسران سرزمینمان را...

بیوگرافی کتایون ریاحی
کتایون ریاحی متولد ۱۰ دی ۱۳۴۰ در تهران، بازیگر است.

فارغ التحصیل لیسانس رشته ادبیات و مردم شناسی می‌باشد، با نقش زلیخا در سریال یوسف پیامبر مشهور شد و حالا موسس خیریه‌ای بنام کمک می‌باشد.

خانواده کتایون ریاحی
ایشان در خانواده‌ای هنرمند بدنیا آمد. مادرش گیتی اصالتا شیرازی و طراح لباس و پدرش اردشیر اصالتا گیلانی و مدرس ادبیات و زبان انگلیسی بود و تنها یک برادر بنام علیرضا دارد که بازیگر می‌باشد.

از کار تا فعالیت اجتماعی کتایون ریاحی
من از سال ۱۳۵۶ که ۱۶ ساله بودم هم درس می‌خواندم و هم بعنوان معلم حق التدریس در آموزش و پرورش تدریس و در کنار آن در یک تولیدی لباس نوزاد هم کار می‌کردمدوره کمک‌های اولیه در هلال احمر را دیدم و به شکل افتخاری در انجمن حمایت از معلولین فعالیت داشتم و نوشتن هم یار همیشگی اش بود. در کنار یادداشت‌ها و قصه‌هایی که برای خود می‌نوشت شروع به قصه نویسی برای کودکان کرد که آن‌ها را از طریق نوار کاست و یا کتاب منتشر می‌نمود.

ورود کتایون ریاحی به بازیگری
کنار نویسندگی، از طریق آشنایی سال ۱۳۶۴ وقتی ۲۴ ساله بود برای بازی در سریال زیر سایه همسایه دعوت شد و توانست اولین تجربه خود را بدست بیاورد. سپس در سال ۶۶ در فیلم خبرچین بازی کرد که توقیف شد و در نهایت توانست همین سال با فیلم پاییزان به کارگردانی رسول صدرعاملی وارد سینما شود.

شهرت کتایون ریاحی با زلیخا
با بازی در مجموعه پدر سالار در سال ۱۳۷۴ خود را مطرح کرد و با سریال پس از باران در سال ۱۳۷۹ و شب دهم در سال ۱۳۸۰ چهره اش شناخته‌تر شد. اوج هنرمندی کتایون ریاحی در آخرین تجربه بازیگری اش با سریال یوسف پیامبر در سال ۸۸ و نقش زلیخا بود که به شدت مورد توجه قرار گرفت. در این مجموعه مصطفی زمانی در نقش یوسف پیامبر بازی می‌کرد.

ازدواج اول و دوم کتایون ریاحی
کتایون ریاحی قبل از شروع بازیگری با فرشید رحیمیان ازدواج کرد و از وی صاحب یک فرزند پسر بنام پوریا شد، این زندگی در نهایت به جدایی و طلاق انجامید.

خانم ریاحی در دومین تجربه خود با مسعود بهبهانی ازدواج کرد که وی از سهامداران اصلی شرکت اویل ورد آمریکا است و بیشتر در آن ور آب حضور دارد.

با این حال خبر‌های تایید نشده حاکی از جدایی این دو است.

کناره گیری کتایون ریاحی از بازیگری
این بازیگر در سال ۱۳۸۸ بعد از بازی در سریال یوسف پیامبر در نقش زلیخا با یادداشتی اعلام کرد بخاطر فضا‌های موجود در سینما از حرفه بازیگری کناره گیری می‌کند.

او گفت می‌خواهد شیرینی سریال یوسف پیامبر در زائقه اش بماند.

تاسیس بنیاد خیریه کتایون ریاحی
این بازیگر که همواره در انجام فعالیت‌های بشردوستانه پیش قدم بود توانست ۳ اسفند ۱۳۹۱ طی مراسمی نخستین بنیاد نیکوکاری در جزیره کیش را تاسیس کند.

بنیادی که کیش مهر کتایون نامیده شد و به اختصار کمک نام گرفت.

این بنیاد مختص کودکان ناشنواست، فعالیت اصلی این بنیاد برای بچه‌های ناشنوای مادرزادی است که با عمل جراحی کاشت حلزونی، شنوایی خود را به دست می‌آورند.

ماجرای کنسرت ابی و کتایون ریاحی
در فروردین ۹۲ تصاویر از کنسرت ابی در شهر لس انجلس منتشر شد که نشان می‌داد خانم ریاحی بدون حجاب در روی صحنه حضور دارد.

مرحوم فرج الله سلحشور و برخی مسئولان فرهنگی خواستار برخورد شدید با وی شدند، اما در نهایت مشخص شد آن شخص مهشید برومند همسر ابی بوده است!

خصوصیات کتایون ریاحی
شنونده‌ای خوش بین و سخنوری خوش بیان و پراحساس است، در زمان‌هایی که باید صحبت کند اظهار فضل می‌کند و در بیشتر مواقع ترجیح می‌دهد شنونده باشد.

رنج‌های دیگران آزارش می‌دهد و برای بهتر کردن شرایط روحی خودش هم شده کاری برای آن‌ها انجام می‌دهد.

کتایون ریاحی: تلویزیون نمی‌بینم
من اصلا تلویزیون نگاه نمی‌کنم و به همین دلیل نمی‌توانم درباره سریال‌ها و برنامه‌های مناسبتی و غیرمناسبتی که پخش می‌شوند نظر بدم.
24-news.ir/vdcc4sqm.2bqpi8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز