تاریخ انتشاردوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
یک کارشناس مسائل غرب آسیا در خصوص فرافکنی‌های اخیر مقامات صهیونیستی علیه ایران بعد از حمله صورت گرفته به یک کشتی متعلق به این رژیم گفت: اسراییل تلاش می کند با انتساب این حمله به ایران، نوک پیکان حملات مجامع بین المللی را به سوی کشورمان نشانه برود.
پشت پرده متهم‌سازی ایران در حمله به کشتی مرسر چیست؟
به گزارش خبر24، مقامات رژیم اشغالگر قدس با سواستفاده از مبهم بودن ابعاد این موضوع، بر آن هستند تا با متهم‌سازی ایران، دست به اقدامات ماجراجویانه علیه ایران بزنند.

هدف رژیم صهیونیستی از متهم‌سازی ایران در حمله به کشتی خود چیست؟

حمله به کشتی رژیم صهیونیستی در دریای عمان که منجر به کشته شدن دو خدمه - انگلیسی و رومانیایی -  شد از یکی دو روز گذشته با واکنش های تندی از سوی مقامات رژیم صهیونیستی مواجه شده و انگشت اتهام مقامات این رژیم به سمت جمهوری اسلامی است و این عمل را به ایران منتسب کرده اند، در حالی  که این حمله رسما از سوی مقامات جمهوری اسلامی تایید نشده است. با این حال رژیم صهیونیستی تلاش‌ها برای اجماع سازی بین المللی جهت تحت فشار قرار دادن جمهوری اسلامی را کلید زده  است.

«حسن هانی‌زاده» کارشناس مسائل غرب آسیا در خصوص حمله به کشتی رژیم صهیونیستی در دریای عمان و اتهام‌زنی‌های مقامات این رژیم علیه ایران گفت: رژیم صهیونیستی درحالی جمهوری اسلامی ایران را مورد حمله قرار می دهد که هنوز هیچ فرد یا گروه خاصی مسوولیت حمله به کشتی اسرائیلی را بر عهده نگرفته است. گمانه زنی ها حاکی از آن است که گروه های مقاومت یمن در راستای انتقام گیری از فجایعی که رژیم صهیونیستی مسبب آن است به چنین حمله ای دست زده اند، بنابراین ارتکاب این عمل را به هیچ وجه نمی توان به ایران منتسب کرد.

وی با تاکید بر این نکته که اگر حمله پهپادی به کشتی اسرائیلی از سوی نیروهای نظامی ایران صورت می‌گرفت، حتما مقامات جمهوری اسلامی واکنش رسمی به این موضوع نشان می دادند و مسئولیت آن را برعهده می گرفتند، گفت: با توجه به اینکه مقامات ایران در این باره واکنش و موضع خاصی اتخاذ نکرده اند، رژیم صهیونیستی نمی تواند ایران را بابت این موضوع در محافل بین المللی مورد مواخذه و پیگرد قانونی قرار دهد.

هانی‌زاده در خصوص فرافکنی‌های اخیر مقامات صهیونیستی نیز گفت: رژیم صهیونیستی در پی وقوع چنین موضوعی تلاش می کند تمامی مسائل را به ایران منتسب کند تا بار روانی و نوک پیکان حملات مجامع بین المللی را به سوی ایران نشانه برود. رژیم صهیونیستی با سوء استفاده از مبهم بودن این موضوع بر آن است تا به واسطه بهره برداری از حمله به کشتی خود در دریای عمان ایران را متهم کند و در منطقه علیه جمهوری اسلامی ایران دست به ماجراجویی بزند.

این کارشناس مسائل غرب آسیا وی در این باره تصریح کرد: به نظر می‌رسد بعد از نشستی که بین نخست وزیر و وزیر خارجه رژیم صهیونیستی برگزار شد، این رژیم اقداماتی علیه محور مقاومت را در آینده در دستور کار خود قرار دهد. ضمن اینکه نباید فراموش کنیم دولت آمریکا و دولت های اروپایی با همراهی رژیم صهیونیستی به دنبال تحمیل فشار مضاعف به دولت تازه نفس ایران نیز هستند.

وی هدف قرار دادن کشتی اسرائیلی در شرایط انتقال قدرت در ایران را  یک حرکت زیرکانه برای اعمال فشارهای بین المللی به ایران خواند و افزود: دشمنان جمهوری اسلامی تلاش می کنند تا در آستانه انتقال قدرت در ایران، فشارها را علیه دولت سیزدهم تشدید کنند تا در افکار عمومی جهانی فضایی علیه جمهوری اسلامی ایجاد شود.

حسن هانی‌زاده درخصوص اقدامات احتمالی کشورهایی که تبعه آنها در این کشتی کشته شده نیز گفت: طبیعی است کشورهای انگلیس و رومانی در کنار رژیم صهیونیستی به دنبال تشدید فشار بر محور مقاومت و کشورهای منطقه خواهند بود. رژیم صهیونیستی با این بهانه سعی می‌کند دامنه حملات خود را علیه محور مقاومت تشدید کند. از این منظر جمهوری اسلامی باید برای شکستن فضای اعمال فشارهای حداکثری بر خود و محور مقاومت اقداماتی را طراحی و اجرا کند و دست به تحرکاتی بزند که پاسخ قانع کننده ای به طرفین متخاصم داده باشد. بی شک این وظیفه مهم بر عهده وزارت خارجه که در حال حاضر در حال انتقال قدرت است.

هانی‌زاده اقدامات احتمالی رژیم صهیونیستی با هدف تلافی جویی را موجب افزایش تنش‌ها در منطقه دانست و تاکید کرد: اگر اسرائیل این موضوع را به پای ایران بنویسد با توجه به نفوذش در بین برخی کشورهای مرتجع عربی می توان منتظر اقدامات دیگری و افزایش تنش ها در منطقه بود. طبیعی است ادامه این وضعیت منجر به افزایش آشفتگی و درگیری در منطقه می شود که قطعا به سود هیچ یک از کشورهای منطقه تمام نمی شود به هر حال اسرائیل رژیم ماجراجویی است و تلاش می کند تا ایران را وارد بازی خطرناکی کند تا با اجماع سازی جهانی، اهداف خود را علیه جمهوری اسلامی محقق کند.
24-news.ir/vdcjtxea.uqeivzsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز