تاریخ انتشارشنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۴
ارزش ارزهاي مهم ديجيتالي بار ديگر کاهش يافت.
ريزش دوباره رمزارزها
به گزارش خبر24، کميسيون بازارهاي مالي و اوراق بهادار اروپا در گزارش خود با عنوان "رمزارزها: روند ها، ريسک ها و تلاطم ها" از ارزهاي ديجيتالي به عنوان خطري براي ثبات مالي بازارها نام برده که داراي پيامدهاي محيط زيستي زيان بار به ويژه در حوزه استخراج رمزارزها هستند. اين گزارش افزوده است نوسانات بالاي قيمتي ارزهاي ديجيتالي در کنار فناوري مالي غيرمتمرکز که نقش بانک مرکزي را کمرنگ مي کند، براي ثبات مالي مضر هستند.

لايحه به رسميت شناخته شدن ارزهاي ديجيتالي در اوکراين پس از چندين ماه تلاش موافقين طرح با اکثريت آرا در پارلمان اين کشور تصويب شد تا بدين ترتيب اوکراين نيز به جمع کشورهايي بپيوندد که ارزهاي ديجيتالي را به رسميت شناخته اند. اخبار رسيده از منابع خبري حاکي از آن است که در پاناما و جمهوري دومينيکن نيز برخي از نمايندگان مجلس در حال تلاش براي تصويب طرح هايي مشابه در کشورهاي خود هستند تا به تراکنشات مرتبط با رمزارزها رسميت ببخشند.  

جدال بين ديدگاه هاي صعودي و نزولي در بازاررمزارز به شدت بالا گرفته و فشار فروش نيرومند باعث شده است تا حتي اخبار بسيار مثبت بازار نظير آغاز بررسي لايحه قانوني اعلام شدن بيتکوين و ارزهاي ديجيتالي ديگر در پاناما نيز نتوانند منجر به يک صعود نيرومند شوند.  برخي از تحليلگران معتقدند بازار در ماه سپتامبر وارد فاز استراحت و حتي اصلاح خواهد شد پيش از آن که حرکت صعودي اش را از سر گيرد.  

مجموع ارزش بازار جهاني ارزهاي ديجيتالي در حال حاضر ۲۰۷۰ ميليارد دلار برآورد مي‌شود که اين رقم نسبت به روز قبل ۲.۶۱ درصد کمتر شده است.

در حال حاضر ۴۴ درصد کل بازار ارزهاي ديجيتالي در اختيار بيت کوين و ۱۸ درصد در اختيار اتريوم است. بيت‌ کوين ۱۲ سال پيش توسط گروه گمنامي از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چين ايجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اوليه آن شکل گرفت.
24-news.ir/vdcfm0de.w6dcvagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز