تاریخ انتشارشنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۳
مدير عامل وب سايت «آپارات»، به اتهام نشر و پخش آثار متعلق به سازمان صداوسيما در فضاي مجازي محکوم شد.
آپارات با شکايت صداوسيما محکوم شد
به گزارش خبر24، روابط عمومي سازمان صداوسيما اعلام کرد: «وب سايت «آپارات» مدت ها به بهانه کاربر محور بودن، به پخش محتواي متعلق به سازمان اقدام کرده بود و ضمن ضايع کردن حقوق سازمان و بيت المال، بخش عمده اي از درآمدش را از طريق نقض حق پخش محتواي متعلق به سازمان تأمين مي‌کرد. اين امر تبعات بسيار گسترده و ضرر و زيان جبران ناپذيري از لحاظ مادي و معنوي براي سازمان دربرداشت و موجب تضعيف جايگاه رسانه ملي شد.

از اين رو با پيگيري اداره کل مالکيت فکري و حقوق بين الملل سازمان و ارائه مدارک و مستندات متقن، محمدجواد شکوري مقدم، مدير وب سايت اينترنتي «آپارات»، مجرم شناخته و به پرداخت جزاي نقدي محکوم شد. شايان ذکر است صدور اين رأي علاوه بر ايجاد رويه قضايي مناسب در کشور، به دو علت ارزشمند و حائز اهميت است:
نخست اينکه بر مسئوليت سايت منتشر کننده آثار در فضاي مجازي (کاربر محور) و لزوم پرداخت همه ضرر و زيان وارده به سازمان توسط ايشان تاکيد دارد.

دوم، صدور اين قبيل از آراء علاوه بر صيانت از دارايي‌هاي فکري سازمان در بستر فضاي مجازي، سبب تقويت جايگاه تلويزيون‌هاي اينترنتي (IPTV) طرف قرارداد با سازمان و بهبود عملکرد آن‌ها مي‌شود.»
24-news.ir/vdcgwx9u.ak97u4prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز