تاریخ انتشارشنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۳
شرکت فيس بوک مي‌گويد پيام‌هاي واتس اپ را رصد نمي‌کند، اما تحقيقاتي جديد نشان داد که در واقع اين کار را مي‌کند.
واتس آپ دست از حاشیه برنمی دارد
به گزارش خبر24، شرکت فيس بوک مي‌گويد پيام‌هاي واتس آپ را رصد نمي‌کند، اما تحقيقاتي جديد نشان داد که در واقع اين کار را مي‌کند، اما اين رصد اطلاعات تا چه حد خطرناک است و آيا ساير شبکه‌هاي اجتماعي با خطري مشابه، اطلاعات کاربران را تهديد نمي‌کنند؟

به گزارش بيزينس اينسايدر، سرويس پيام رساني متعلق به فيس بوک، واتس اپ حريم خصوصي را به عنوان ويژگي اصلي خود اعلام مي‌کند.

فيس بوک بار‌ها گفته است که پيام‌هاي ارسال شده بين کاربران را نمي‌خواند، اما تحقيقات جديد نشان داد که فيس بوک از تيم‌هاي وسيعي از ناظران واتس اپ استفاده مي‌کند که پيام‌ها را مي‌خوانند.

اگرچه فيس بوک مي‌گويد نمي‌تواند پيام‌هاي ارسال شده بين کاربران را بخواند. گفته مي‌شود که فيس بوک به تيم‌هاي پيمانکار در سراسر جهان پول مي‌دهد تا پيام‌هاي واتس اپ را بخوانند و محتواي موجود در آن را تعديل کنند (پيام‌هاي ظاهرا خصوصي آن‌ها را بخوانند و تعديل کنند).

همانطور که تحقيقات جديد ProPublica نشان مي‌دهد، فيس بوک از "بيش از ۱۰۰۰ کارگر قراردادي که ساختمان‌هاي اداري در آستين، تگزاس، دوبلين و سنگاپور را پر مي‌کنند، استفاده مي‌کند، جايي که ميليون‌ها قطعه محتواي کاربران را بررسي مي‌کند. "

گفته مي‌شود آن دسته از پيمانکاران، که فيس بوک آن‌ها را تاييد مي‌کند، روز‌هاي خود را در جستجوي محتوا‌هايي مي‌گذرانند که کاربران واتس اپ و الگوريتم‌هاي خود سرويس واتس اپ، پرچم گذاري مي‌کنند. يک نماينده فيس بوک به اينسايدر گفت که به کاربران امکان مي‌دهد سوءاستفاده را گزارش دهند و سپس اين گزارشات توسط پيمانکاران بررسي مي‌شود. طبق سوالات متداول واتس اپ، هنگامي که يک کاربر سوءاستفاده را گزارش مي‌کند، جديدترين پيام‌هايي که توسط کاربر يا گروه گزارش شده به کاربران ارسال مي‌شود.

اما به گفته مقامات فيس بوک، فيس بوک هنوز قادر به گوش دادن به تماس‌هاي شخصي يا خواندن پيام‌هاي ارسال شده از طريق واتس اپ نيست، زيرا اين سرويس از رمزگذاري استفاده مي‌کند.

گفته مي‌شود که سيستم حريم خصوصي واتس اپ بر اساس "end-to-end" رمزگذاري شده است، به اين معني که پيام‌ها قبل از ارسال درهم پيچيده شده و تنها زماني که توسط کاربر مورد نظر دريافت مي‌شوند، غيرقابل تنظيم مي‌شوند. اما هنگامي که يک کاربر سوءاستفاده را گزارش مي‌دهد، نسخه‌هاي رمزگذاري نشده پيام به پيمانکاران تعديل کننده واتس اپ ارسال مي‌شود.

واتس اپ در بيانيه‌اي در اين خصوص اعلام کرده که: جالب است بدانيد واتس اپ روزانه، از بيش از ۱۰۰ ميليارد پيام با رمزگذاري سرتاسري براي کمک به افراد در برقراري ارتباط ايمن محافظت مي‌کند. ما خدمات خود را به گونه‌اي ايجاد کرده ايم که داده‌هاي جمع آوري شده را محدود کرده و در عين حال توانايي جلوگيري از هرزنامه‌ها، بررسي تهديد‌ها و ساير موارد مهم امنيتي را داريم. ما براي تيم اعتماد و ايمني خود که به طور خستگي ناپذيري تلاش مي‌کنند تا بيش از دو ميليارد کاربر را قادر به برقراري ارتباط خصوصي کنند، ارزش قائل هستيم. "

پس از انتشار اين بيانيه، سخنگوي واتس اپ در فيس بوک بيانيه ديگري ارسال کرد که به طور خاص به تحقيقات پرداخته است. "در واتس  راهي براي گزارش هرزنامه يا سوء استفاده از افراد فراهم مي‌شود، که شامل به اشتراک گذاري جديدترين پيام‌ها در چت است. اين ويژگي براي جلوگيري از بدترين سوء استفاده‌ها در اينترنت مهم است. ما با اين ايده که پذيرفتن گزارش‌هايي که کاربر براي ما انتخاب مي‌کند با رمزگذاري سرتاسري ناسازگار است، کاملاً مخالفيم."
24-news.ir/vdcjm8ea.uqeoazsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز