تاریخ انتشارشنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۵
سازمان ملل از طالبان خواست تا فورا به "استفاده از زور و بازداشت خودسرانه" معترضان پایان دهد. طالبان در جریان اعتراضات مسالمت آمیز در استان‌های مختلف افغانستان طی ۴ هفته گذشته با سلاح‌های واقعی، باتوم و شلاق با تظاهرکنندگان مقابله کرده است.
سازمان ملل خواستار توقف خشونت طالبان علیه معترضان شد
به گزارش خبر24،راوینا شمداسانی، سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل در کنفرانس مطبوعاتی در ژنو از طالبان خواست فورا "استفاده از زور و بازداشت خودسرانه" روزنامه نگاران و شرکت کنندگان در اعتراضات مسالمت آمیز در سراسر افغانستان را متوقف کند.

شمداسانی اعلام کرد که طالبان در ۸ سپتامبر فرمان ممنوعیت تجمعات غیرمجاز را صادر و دیروز دسترسی به اینترنت در مناطق خاصی از کابل را ممنوع کرده است.

وی با اشاره به اینکه مردم افغانستان برای حقوق بشر، آزادی کار، تحصیل و آزادی تظاهرات می‌کنند از طالبان خواست تا به صدای مردم گوش فرا دهند.

سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل با بیان اینکه در تظاهرات مسالمت‌آمیر روز‌های ۱۵ تا ۱۹ آگوست در ولایت‌های ننگرهار و کونر دو تن در آتش گلوله نیرو‌های طالبان کشته و ۸ نفر نیز زخمی شدند اعلام کرد که در روز ۷ سپتامبر نیز دو نفر در تظاهرت هرات جان باخته و هفت نفر دیگر مجروح شده‌اند.

طالبان در جریان اعتراضات مسالمت آمیز در استان‌های مختلف افغانستان طی ۴ هفته گذشته با سلاح‌های واقعی، باتوم و شلاق با تظاهرکنندگان مقابله کرده است.
24-news.ir/vdcg7w9u.ak97q4prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز