تاریخ انتشاريکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰
اتاق اصناف ايران در اطلاعيه‌اي از تمديد مهلت ثبت نام تسهيلات ۱۲ درصد براي ۱۴ گروه شغلي و تالارداران خبر داد.
ثبت‌نام ۱۴ گروه شغلی برای تسهيلات کرونايی
به گزارش خبر24، اتاق اصناف ايران در اطلاعيه‌اي از تمديد مهلت ثبت نام تسهيلات ۱۲ درصد براي ۱۴ گروه شغلي و تالارداران خبر داد.
بر اساس اين اطلاعيه و مصوبه کارگروه مقابله با پيامدهاي اقتصادي ناشي از شيوع کرونا، فعالان ۱۴ گروه از مشاغل شامل صنفي و غير صنفي ( ۸۵۰ زير رسته) مي‌توانند تا پايان آذر ۱۴۰۰ با مراجعه به سامانه کارا به نشاني kara.mcls.gov.ir نسبت به ثبت نام تسهيلات ۱۲ درصدي ثبت نام کنند.
فهرست گروه‌هاي شغلي مشمول اين تسهيلات:
۱- مراکز توليد و توزيع غذاهاي آماده اعم از رستوران ها، بوفه ها،طباخي ها، قهوه خانه ها و اغذيه فروشي ها
۲- مراکز مربوط به گردشگري شامل هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، مجتمع‌هاي جهانگردي و گردشگري، مهمان‌پذيرها، مهمان‌سراها، مسافرخانه‌ها، مراکز بوم‌گردي، مراکز اقامتي، پذيرايي، تفريحي، خدمات بين‌راهي، موزه ها و زائرسراها
۳- حمل و نقل عمومي مسافر برون شهري اعم از هوايي، جاده اي ريلي و دريايي
۴- حمل و نقل عمومي مسافر درون شهري
۵- دفاتر خدمات مسافرتي گردشگري و زيارتي
۶- توليد و توزيع پوشاک
۷- توليد و توزيع کيف و کفش
۸- مراکز توزيع آجيل خشکبار، قنادي بستني و آبميوه
۹- مراکز باشگاه ها و مجتمع هاي ورزشي و تفريحي
۱۰- مراکز و مجتمع هاي فرهنگي، آموزشي هنري و رسانه‌اي
۱۱- مراکز توليد و توزيع و فروش صنايع دستي
۱۲- آموزشگاه هاي رانندگي آرايشگاه ها سالن هاي زيبايي و گرمابه ها
۱۳- موسسات خصوصي داراي پروانه بهره برداري از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي که در حوزه هاي درماني و تشخيصي و آزمايشگاهي و پاراکلينيکي فعال هستند
۱۴- واحدهاي پرورش مرغ گوشتي و مرغ مادر مراکز توليد محصولات گل خانه اي سبزي و صيفي جات صادراتي و مراکز توليد و عرضه گل و گياهان زينتي و ماهيان زينتي
مهلت اين ثبت‌نام پيش‌تر تا پايان شهريور بود که ۳ماه تمديد شد.
بر اين اساس به تعداد کارکنان واحدهاي ثبت نام شده، اپ بيمه شده و بيمه نشده، ۱۲ تا ۱۶ ميليون تومان وام ۱۲ درصد، با باز پرداخت ۲۲ ماهه اقساط و ۲ ماه تنفس (مجموعا ۲۴ ماه) تعلق مي‌گيرد. 
تالارداران به جاي سامانه کارا به اتحاديه مراجعه کنند
اتاق اصناف ايران در اين اطلاعيه افزود ه است: ستاد ملي مقابله با کرونا به پيشنهاد اين اتاق و به موجب خسارت سنگين تالارداران طي ۱۹ ماهه شيوع کرونا و تعطيلي‌هاي مکرر اين صنف، تسهيلات ويژه‌اي به تالارها و باغ- تالارها اختصاص داد که بر اساس متراژ آن‌ها تعيين و تاييد خواهد شد.
تالارداران و دارندگان باغ- تالار با مراجعه به اتحاديه مربوط در شهرستان خود ثبت‌نام اوليه را انجام خواهد داد و پس از بازرسي اتحاديه، ميزان تسهيلات از ۱۵۰ تا ۴۵۰ ميليون تومان تعيين و فهرست آن‌ها توسط اتحاديه و اتاق شهرستان در سايت ايرانيان اصناف ثبت خواهد شد.
بر اساس هماهنگي به عمل آمده توسط اتاق اصناف ايران، مهلت ارسال اين فهرست تا پايان مهر ۱۴۰۰ تمديد شد، بنابراين آن دسته از اتحاديه‌هايي که فهرست خود را ارسال کرده اما تالار جامانده‌اي دارند، لازم است نسبت به ارسال فهرست تکميلي اقدام کنند و آن دسته از شهرهايي که هنوز اين فهرست را ارسال نکرده‌اند ملزم هستند تا در مهلت داده شده، از طريق اتاق اصناف شهرستان فايل ليست تالارداران را مطابق نامه شماره ۷/۰۹/۶۱۷۷ مورخ ۱۴۰۰/۴/۲۸ اتاق اصناف ايران در سامانه ايرانيان اصناف بارگذاري کنند.
تسهيلات اين دستورالعمل طي عقد مرابحه عام به صورت يک مرحله‌اي با نرخ ۱۲ درصد و اقساط ۲۲ ماهه پرداخت مي‌شود. مدت دو ماه نيز براي بازپرداخت قسط اول اين تسهيلات پس از اخذ آن، تنفس محاسبه و اعمال خواهد شد که مجموعاً دوره اقساط و تنفس ۲۴ ماه خواهد بود.
24-news.ir/vdcdzs05.yt0j96a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز