تاریخ انتشاريکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۲
حميد مطهري، مربي پرسپوليس مي‌گويد تقويم AFC به ضرر تيم‌هاي ايراني است اما قرمزها به شرايط سخت عادت دارند.
مربی پرسپوليس به استقلالی‌ها حمله کرد
به گزارش خبر24، پرسپوليس روز سه‌شنبه در مرحله يک‌هشتم نهايي مسابقات ليگ قهرمانان آسيا ميهمان استقلال تاجيکستان خواهد بود. با اينکه خيلي‌ها معتقدند يک بازي ساده در انتظار پرسپوليس است، ولي حميد مطهري، مربي سرخ‌پوشان چنين عقيده‌اي ندارد. او تأکيد مي‌کند که استقلال تاجيکستان تيم مرموزي است و پرسپوليس بازي ساده‌اي در پيش نخواهد داشت. مطهري در ارتباط با وضعيت فعلي پرسپوليس و مسائل مختلف ديگر به سؤالات همشهري ورزشي پاسخ مي‌دهد.
شرايط فعلي پرسپوليس را چطور ارزيابي مي‌کنيد؟
خدا را شکر وضعيت خوب است و شب گذشته نخستين تمرين را هم در تاجيکستان انجام داديم. البته با اين تقويمي که AFC دارد، کار ما سخت است چون خيلي از تيم‌هاي خارجي در غرب و شرق آسيا در کوران مسابقات هستند ولي تيم‌هاي ايراني در شرايط بازي نيستند. با اين حال، تلاش مي‌کنيم يک بازي آبرومندانه انجام داده و به برد برسيم.
آيا قرار نگرفتن در شرايط مسابقه رسمي، شما را نگران نمي‌کند؟
شرايط سخت است و باز هم مي‌گويم تقويم AFC براي ما قابل هضم نيست. با اين حال، ما پرسپوليس هستيم و هميشه در شرايط سخت نشان داده‌ايم که ذهني برنده‌ داريم و دنبال رقم‌زدن اتفاقات بزرگ هستيم. ما هميشه از سختي‌ها سربلند بيرون آمده‌ايم و اميدوارم از اين مرحله هم عبور کنيم.
آيا از عملکرد باشگاه در فصل نقل‌وانتقالات راضي بوديد؟
ما با توجه به بضاعتي که داشتيم يارگيري کرديم و مهره‌هايي که گرفتيم همه توانمند و خوب هستند که شايستگي پوشيدن پيراهن اين تيم را داشتند. آنها بايد در سريع‌ترين زمان خودشان را با پرسپوليس هماهنگ کنند.
عدم‌جذب مهاجم خارجي مي‌تواند براي شما چالش ايجاد کند؟
ما تيمي خوب و کامل هستيم ولي براي بهتر شدن مي‌توانستيم انتخاب‌هاي خارجي هم داشته باشيم. انتظار ما اين بود که فدراسيون به نماينده‌هايش در آسيا خصوصا پرسپوليس که در اين چند سال نتايج خوبي در ليگ قهرمانان گرفته است، کمک کند. متأسفانه اين اتفاق رخ نداد و اين در حالي است که اکثر تيم‌هاي ايراني بدهي دارند. فدراسيون بايد کنار باشگاه‌ها باشد نه در مقابل آنها. اگر ما توقع داريم که بازيکن خارجي جذب کنيم به اين دليل است که در آسيا بتوانيم شرايط بهتري داشته باشيم و اينجا ديگر بحث ملي مطرح است.
شما در ۳ پست مهم کنعاني‌زادگان، نوراللهي و مغانلو را از دست داديد. آيا اين به ضرر پرسپوليس نخواهد بود؟
ما مربيان هميشه با اين چالش‌ها مواجه هستيم که ممکن است بازيکنان باکيفيت خودمان را از دست بدهيم. هر ۳ بازيکن با تمام وجود بازي کردند و اين هم شرايط حرفه‌اي فوتبال است که بازيکنان دنبال شرايط بهتر و قراردادهاي برتر بروند. با اين حال بايد بگويم کنعاني‌زادگان و نوراللهي در اين مدت که در کنار ما بودند، از جان مايه گذاشتند و برايشان آرزوي موفقيت دارم. آنها بازيکنان ارزشمندي هستند ولي اساس کار پرسپوليس هم کار تيمي است و تلاش مي‌کنيم حتي با جدايي بازيکنان ارزشمندي مثل نوراللهي و کنعاني، باز هم مسير خوب خودمان را ادامه دهيم.
استقلال تاجيکستان را چطور ارزيابي مي‌کنيد؟
استقلال تيمي مرموز است و موذيانه فوتبال بازي مي‌کند. آنها مي‌دانند که از بازي چه مي‌خواهند و معمولا با دفاع فشرده دنبال گل نخوردن هستند. آنها در بحث انتقال توپ هم تيم خوبي هستند.
آيا بازي‌هاي اخير اين تيم را ديده‌ايد؟
استقلال تاجيکستان اجازه نداده که بازي‌هاي اخير اين تيم در تلويزيون کشورش پخش شود تا بتوانيم اطلاعات بيشتري از اين تيم پيدا کنيم. آنها تا حدودي هم دنبال مسائل بيروني و حاشيه‌اي هستند.
ولي برخي معتقدند بازي شما چندان سخت نيست.
ما در فوتبال بازي آسان نداريم و مي‌دانيم که براي برد بايد سخت تلاش کنيم و زحمت بکشيم.
فکر مي‌کنيد امسال در آسيا قهرمان شويد؟
زماني که به پرسپوليس آمديم، آقايحيي گفت که هدف‌مان قهرماني آسياست و فصل گذشته هم به فينال رسيديم و نايب‌قهرماني پرسپوليس چيزي کمتر از قهرماني نبود. همه مي‌دانند شرايط تيم‌هاي ما با تيم‌هاي شرقي و عربي اصلا قابل قياس نيست ولي هميشه دانش مربيان ايراني و غيرت و تعصب بازيکنان توانسته اتفاقات بزرگي را رقم بزند. ما مطمئنا امسال هم هدفي جز قهرماني در آسيا نداريم.
در ليگ برتر چطور؟ مي‌توانيد ششمين قهرماني پياپي را کسب کنيد؟
خيلي زود است در اين مورد صحبت کنيم ولي در ليگ برتر هم قطعا دوباره دنبال قهرماني هستيم و البته هواداران هم بايد حامي تيم باشند.
در مورد جدايي سميعي چه صحبتي داريد؟
ايشان در مدتي که در باشگاه بودند واقعا زحمت کشيدند و جزو مديران پاک و صادق بودند. براي آقاي سميعي آرزوي موفقيت دارم.
24-news.ir/vdcbwfbz.rhbw0piuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز