تاریخ انتشاريکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۰
فدراسیون فوتبال اعلام کرده که با وجود شرایط تحریم نمی تواند سیستم VAR را وارد کند. حال باید دید که آیا این سیستم با وجود مشکلات پیش رو وارد ایران می شود یا نه؟
رونمايی از VAR اجاره‌ای در استادیوم آزادی
به گزارش خبر24، با پايان دو بازي نخست مرحله نهايي مقدماتي جام‌جهاني، حالا چشم فوتبال‌دوستان 12 کشور آسيايي به دور بعدي اين مسابقات و تقابل‌هاي حساس و سرنوشت‌سازي است که قرار است در 8 کشور مختلف برگزار شود؛ امارات، عربستان، ايران، اردن، عمان در غرب و استراليا، کره‌جنوبي و ژاپن در شرق. احتمال دارد قطر نيز به عنوان ميزبان بازي عراق-لبنان انتخاب شود.

اين دومين بازي خانگي تيم ملي ايران در مرحله نهايي مقدماتي جام‌جهاني نيز خواهد بود. پيش از اين بازي ايران و سوريه در ورزشگاه خالي از تماشاگر آزادي برگزار شد و حالا روز بيستم مهرماه شاگردان اسکوچيچ ميزبان چشم‌ بادامي‌هايي خواهند بود که براي صدرنشيني بايد ايران را از پيش رو بردارند.

ورزشگاه آزادي در حالي به عنوان ميزبان اين بازي معرفي شده که پيش‌تر خبرهايي مبني بر لزوم استفاده از وي‌اي‌آر در اين بازي وجود داشت و گفته مي‌شد در غير اين صورت ميزباني به ايران تعلق نخواهد گرفت. به اين ترتيب ميزباني ايران از کره‌جنوبي در ورزشگاه آزادي به نوعي مشروط به نصب سيستم کمک‌داور ويديويي خواهد بود.

فدراسيون فوتبال چندي قبل اعلام کرده بود که کنفدراسيون فوتبال آسيا به علت محدوديت‌هاي موجود از جمله شرايط تحريمي و مشکلات مربوط به گمرک ايران قادر به ارسال سيستم VAR براي اجرا در ورزشگاه آزادي در ديدار با سوريه نشده بود اما اين روزها عزيزي‌خادم مطمئن‌تر از گذشته درباره فراهم کردن اين سيستم براي ديدار با کره‌جنوبي سخن مي‌گويد.

رئيس فدراسيون فوتبال در ديدار با اينفانتينو اين موضوع را مطرح کرده و ظاهرا قول‌هايي را هم از اينفانتينو گرفته است. در حال حاضر فدراسيون فوتبال روي سيستم اجاره‌اي تمرکز کرده تا در ديدار با کره‌جنوبي مشکل نبود VAR را مرتفع سازد و برنامه بلندمدت براي اجراي اين سيستم در تمام ورزشگاه‌هاي ايران را در آرامش و بدون هيچ خللي پيش ببرد. همانطور که گفته شد در ديدار با سوريه محدوديت‌هايي براي ورود اين سيستم وجود داشت اما بايد ديد بعد از جلسه با اينفانتينو و همينطور داشتن زمان کافي، آيا سيستم VAR براي نخستين بار وارد ايران مي‌شود يا خير.

گفتني است علاوه بر بحث VAR،بازگشت هواداران به ورزشگاه آزادي نيز مي تواند از ديگر نکات قابل توجه بازي حساس مهرماه باشد.
24-news.ir/vdce7x8f.jh8vfi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز