تاریخ انتشاريکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۴
علی شمخانی دبیرشورای عالی امنیت ملی در دیدار با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق با استقبال از ابتکار عمل دولت عراق در برگزاری نشست بغداد، گفت:تمرکز بر اشتراک مساعی و همگرایی کشورهای منطقه بدون حضور کشورهای فرامنطقه‌ای باید در دستور کار دائمی کشورهای منطقه باشد.
تأکید شمخانی بر اخراج سریع گروه‌های تروریستی از عراق
به گزارش خبر24، دبیرشورای عالی امنیت ملی کشورمان در این دیدار گفت: تحرکات فزاینده گروه‌های تروریستی در اقلیم کردستان عراق نگران کننده و مخل امنیت مرزهای دو کشور است و بر لزوم خلع سلاح فوری و اخراج سریع آنان از عراق تاکید کرد.

وی افزود: ۲۰ سال اشغال فاجعه بار افغانستان توسط آمریکا ثابت کرد حضور و دخالت آمریکا در منطقه، جز بی ثباتی، ناامنی و وارد شدن خسارت‌های بزرگ مادی و معنوی به مردم منطقه حاصلی ندارد.

شمخانی ادامه داد: پیگیری پرونده ترور سرداران بزرگ مقاومت شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس و مجازات عاملین آن همچنان در صدر مطالبات دو ملت ایران و عراق و جبهه مقاومت قرار دارد و باید با همکاری دو کشور این خواسته به حق جامه عمل بپوشد.

الکاظمی نیز در این دیدار تاکید کرد که دولت و ملت عراق هیچگاه فداکاری و کمک‌های همه جانبه دولت، ملت و نیروهای مسلح ایران در شرایط سخت عراق را فراموش نخواهد کرد.

وی یادآورشد: ملت و دولت عراق  به پاس کمک‌های ارزنده جمهوری اسلامی ایران همواره در هنگامه مشکلات و سختی‌ها در کنار دولت و ملت ایران خواهد ماند.

الکاظمی گفت:عراق با علاقه‌مندی آماده است که ظرفیت‌های سیاسی و امنیتی خود را در مسیر همکاری و نزدیکی بیشتر کشورهای منطقه و رفع سوء تفاهم‌هایی که مخل ثبات است بکار گیرد.
24-news.ir/vdca6yn0.49na615kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز