تاریخ انتشاردوشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۰
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: طبق تفاهم صورت گرفته با نیرو‌های مسلح، واکسیناسیون سربازان و کادر پادگان‌ها از این هفته با تزریق ۱۵۰ هزار دُز واکسن شروع می‌شود.
واکسیناسیون سربازان از این هفته آغاز می شود
به گزارش خبر24،طبق اعلام وبدا، علیرضا رییسی در دیدار مشترک فرماندهان ارتش با وزیر و معاونین وزارت بهداشت، اظهار داشت: وزیر بهداشت دستور واکسیناسیون ساکنین بالاتر از ۱۸ سال در روستا‌ها را صادر کرده، اما بسیاری از روستا‌ها در برخی استان‌ها در مناطق صعب العبور هستند و برای واکسیناسیون آن‌ها و عشایر بالای ۱۸ سال به کمک سایر دستگاه‌ها از جمله ارتش نیاز داریم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: تفاهمی هفته گذشته با نیرو‌های مسلح داشتیم که واکسیناسیون سربازان و کادر پادگان‌ها را انجام دهیم که از این هفته با تزریق واکسن به ۱۵۰ هزار دُز شروع می‌شود و از هفته‌های آینده محدودیتی در واکسیناسیون سربازان نداریم.

وی افزود: واکسیناسیون یک مگاپروژه ملی است که فقط بر عهده وزارت بهداشت نیست البته در حال حاضر برنامه واکسیناسیون کشوری به عنوان یک وظیفه ذاتی در سایر واکسن‌ها به جز کرونا به طور مداوم و مرتب در حال انجام است، اما زمانی که یک پاندمی و مگاپروژه واکسیناسیون کرونا مطرح می‌شود، همه دستگاه‌ها باید کمک کنند که خوشبختانه این اتفاق رخ داده است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: یکی از نقاط ضعف ما، عدم وجود قرنطینه مناسب در مرز‌ها است. باید فضای مناسبی را برای این کار اختصاص دهیم که البته مختصر به کرونا نیز نیست البته در فرودگاه ها، این کار انجام می‌شود، اما در مرز‌های زمینی، قرنطینه مناسبی نداریم که لازم است برنامه‌ای با همکاری چند دستگاه برای استقرار قرنطینه مناسب در مرز‌ها اجرا شود، چون مرتبا در مورد ویروس از خارج از کشور در معرض خطر هستیم.

معاون وزیر بهداشت یادآور شد: حضور ارتش و نیرو‌های مسلح از نخستین روز‌های کرونا در کشور، برای ما قوت قلب ایجاد کرد. ارتش علاوه بر مرزبانی در کشور در برنامه‌های مشترک با وزارت بهداشت مرزبانی سلامت را نیز انجام می‌دهد.
24-news.ir/vdciwway.t1av52bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز